Boty CONVERSE stále na vrcholu

Boty CONVERSE stále na vrcholu

13. října 2008, Converse, 1HUND(RED), All Star, Chuck Taylor, Kurt Cobain, Converse Rubber Shoe Company, Marquis Mills Converse

Sponzorované odkazy

Dravost, vtip, um a odvaha. Tak by se dala charakterizovat společnost CONVERSE, kterou dnes již zná skoro každý. Ale jak se tato, zprvu malinká firma, dostala do podvědomí každého teenagera? Historie společnosti Konverse je typickým příkladem ctižádostivosti a dosažení úspěchu v Americe.

Historie Converse

Společnost začínala jako malá konkurenční výrobna gumové obuvi v prostředí sportovní arény v Nové Anglii, zakladatelem byl Marquis Mills Converse a narodil se 25. října 1861 v Lyme. Díky kvalitní práci, pozitivnímu přístupu, inovativnosti a odhodlání pracovníků se postupně stala velkým konkurentem a začala budovat stabilní firmu.

Společnost v průběhu svého rozjezdu musela překonat těžká období ekonomické krize, světové války i významné změny v americkém způsobu života. Converse Rubber Shoe Company se rychle stala druhým domovem lidí v Messachussetts. Již od počátku v roce 1908 stáli v čele společnosti zdatní a odhodlaní zakladatelé. Odhodlání společnosti proniknout a prosadit se měli na bedrech i její zaměstnanci, díky kterým společnost ustála i zlé časy.

Po druhé světové válce nahradila gumovou obuv plátěná a Converse se stal vedoucím výrobcem basketbalové obuvi. Během 50. a 60. let vzrostly prodeje, vznikaly nové a nové továrny, poptávka po plátěných botách Converse byla obrovská. S rostoucím zájmem o basketbal rostl také zájem o o „conversky“ a koncem šedesátých let dosáhla společnost devadesátipro­centního podílu na basketbalovém trhu.

Converse dnes

Společnost uspěla v konkurenci a v současnosti je největším americkým výrobcem sportovní obuvi. Své továrny má v Lumbertonu a NYC. Converse už několik let produkuje různé kolekce. Converse All Stars se přibližně v polovině tohoto desetiletí poprvé v historii stala nepřehlédnutelnou součástí módního mainstreamu. Kdo neměl Converse, jako by nebyl. Obrovským hitem byly červené kotníčkové „conversky“. Poté začala společnost spolupracovat s návrhářem Johnem Varvatosem, který se postaral o speciální řadu a v roce 2005 se na trh prodraly i značky jako je Chanel a Dolce & Gabbana, inspirované právě těmito tvary. Jednou z velikých předností a důvodů, proč je Converse na špičce, je široký výběr odstínů, barev a vzorů. Svůj design si dokonce můžete sami navrhnout. Na stránkách www.converse.com, můžete si vybrat od velikosti až po barvu tkaničky a vytvořit si tak svůj jedinečný styl.

Converse letos slaví své sté narozeniny a nabízí také nové edice. Hitem jsou stále All Star a Chuck Taylor a modely pro basketball. Novinkou je třeba řada Converse zdobená retro logem s velkým „C“ v kruhu, nebo série 1HUND(RED), na jejíž designu se podílela řada známých lidí (švédská ilustrátorka Camilla Engman, která se inspirovala pohádkou o Červené karkulce, japonský designový mág Hiroshi Fujiwara nebo mladý francouzský umělec Supakitch). Jeden model je také věnovaný známému zpěvákovi Kurtu Cobainovi, který v době smrti měl na nohou černé nízké „conversky“.

Společnost ke své propagaci použila osobnosti jako je James Dean, Side Vicious, Ian Curtis nebo Hunter S. Thompson.

ONE STAR

CHUCK TAYLOR

JACK PURCELL

Zdoj: www.procne.ihned.cz, www.converse.com, www.sweb.cz/converse.czech/, http://www.converseboty.cz/

Autorem článku je Martina Š.. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu