Luxusní hodinky Cartier

Luxusní hodinky Cartier

11. října 2008, hodinky, dámské hodinky, náramkové hodinky, hodinky Cartier, Cartier šperky

Sponzorované odkazy

Jako by už dnes dámské náramkové hodinky v konkurenci s mobilními telefony pozbyly své hlavní funkce – tedy určování času a postupně se z nich stal hlavně módní doplněk. A že hodinky můžou být doplňkem velice luxusním, o tom ví své francouzská firma Cartier.

Historie Cartier

První kolekce vznikly roku 1847 kdy Louis-François Cartier přebírá dílnu po svém mistru Adolphu Pikardovi v pařížské ulici Rue Montorgueil a dává tak základ klenotnickému domu Cartier. V následujících letech získává L.F.Cartier náklonnost císařského dvora a nadále rozvíjí svoji klenotnickou činnost. Už po dvanácti letech mohli Pařížané zavítat do dvanácti butiků. Od poloviny 70. let se také začalo s budováním sítě obchodů Cartier po celém světě, přičemž tato síť je v současné době tvořena 164 obchody na pěti kontinentech.

Slavné modely hodinek Cartier

Proslulé se staly zejména modely Baignoire z roku 1912, Tank z roku 1917 a modely Pasha a Vendome ze začátku třicátých let, v neposlední řade pak Santos-Demoiselle – dámská varianta prvních náramkových hodinek. Ovšem nejslavnějším klenotem značky Cartier, který dodnes fascinuje znalce i laiky jsou legendární "tajemné hodiny“, jejichž ručičky jako by se samy vznášely v ciferníku, přestože jsou „neviditelně“ uchyceny v křišťálovém kotouči.

Cartier míří z Paříže do Pařížské…

Od tohoto roku se už i Praha může pyšnit tím, že patří mezi ta vyvolená města, ve kterých se prodejna luxusních hodinek nachází, 23. března byla totiž v Praze slavnostně otevřena nová prodejna Cartier nabízející luxusní hodinky, šperky a ostatní doplňky té nejvyšší kvality. Obchod stojí na rohu Pařížské ulice a Staroměstského náměstí v jedné z historických bu­dov.

Luxusní, originální a kvalitní. Právě takové hodinky značka Cartier vyrábí. Exkluzivní hodinky upoutají pozornost snad každé ženy.

zdroje: www.cartier.com

Autorem článku je Ivana H.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu