Kozačky nad kolena – stylové nebo nevhodné?

Kozačky nad kolena – stylové nebo nevhodné?

19. října 2008, kozačky nad kolena, boty, kozačky, moderní kozačky, boty Sergio Rossi, Victoria's Secret

Sponzorované odkazy

Vysoké kozačky byly v minulosti spojovány hlavně s prostitutkami, dokazují to například i obrázky z filmu Pretty Woma*n, kde se v nich po ulicích vyzývavě promenáduje *Julia Roberts. Nicméně mnoho významných módních návrhářů je letos zařadilo do svých kolekcí, a tak z kdysi velmi nevhodných kozaček nad kolena udělaly naprosto trendovou věc, kterou si oblíbila řada celebrit i obyčejných žen. Avšak pozor! Fakt, že jsou kozačky nad kolena právě v kurzu, vám nezaručí, že v případě nepozornosti, nebudete vypadat vyzývavěji než byste chtěla. Náš článek je tu tedy od toho, aby vám poradil, jak kozačky nad kolena nosit s elegancí a úměrných šmrncem.

Může kozačky nad kolena nosit každá?

Tak jako každou trochu kontroverzní věc, i kozačky nad kolena nemohou nosit všechny ženy. S klidem v duši si je mohou nazout ženy opravdu huběňounké a vyšší, protože i když tyto kozačky opticky prodlužují nohy, ženy menšího vzrůstu by v nich mohly vypadat jako kocour v botách.

Jaké kozačky vybrat?

Prvním krokem je už samotná volba kozaček: je jasné, že ve vysokých latexových kozačkách (ačkoliv můžou být i velmi drahé) správný dojem neuděláte. Z materiálů tedy volte raději kůži nebo semiš. U kozaček nad kolena si ,stějně jako u ostatních dámských bot, můžete vybírat z různých podob podpatku, záleží jen na vás, jaký look zvolíte. Kozačky na nizounkém podpatku, které připomínají jezdecké holínky, oceníte při denním nošení, ty na jehlovém podpatku zase při nějaké večerní události. Co se barev týče, vyvarujte se jasných barev, jako je červená, oranžová, zelená či dokonce žlutá. Nejlepší volbou budou černé či hnědé, v krajním případě bílé kozačky.

Jak kozačky nad kolena nosit?

Základním pravidlem je nenechat vykukovat moc holé kůže, na krátké sukýnky tedy můžete zapomenout. Pokud si už budete chtít vzít sukni nebo šatičky, měly by končit jen malinký kousek nad samotnými kozačkami. Také si pod ně nezapomeňte vzít punčochy či legíny. Výborně také tyto kozačky vypadají k úzkých džínům nebo popřípadě k tzv. jezdeckým kalhotám, když pak k celému outfitu přidáte ještě kabát v délce nad kolena, bude to zaručená bomba.

Kde kozačky nad kolena sehnat?

Mezi osvícené návrháře, které letos kozačky nad kolena zahrnuly do svých kolekcí patří úžasný Sergio Rossi, jehož boty jsou mistrovských dílem. To samé platí i o jeho kozačkách nad kolena: folklórní motivy, krajky, třpytivé kamínky, to vše můžete na kozačkách od Segia Rossi vidět. Další značkou, která tyto trendy kozačky nabízí, je světoznámá Victoria's Se­cret, jejíž kolekce kozaček nad kolena zahrnuje opravdu velmi sexy kusy.

Pokud jste se tedy již rozhodli si stylové kozačky nad kolena koupit nebo teprve sbíráte odvahu, vězte, že, pokud je tedy dobře skombinujete s oblečením, udělají z vás ženu, na které bude vidět, že se nejen vyzná v módních trendech, ale že je též sebevědomá a sexy.

Sergio Rossi

Victoria's Secret

www.victoriassecret.com, www.sergiorossi.com, www.stylehive.com

Autorem článku je Beata B.. Článek najdete v kategorii kozačky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu