Pepe Jeans – víc než jen džíny

Pepe Jeans – víc než jen džíny

16. října 2008, Pepe Jeans, Pepe Jeans Praha, Pepe Jeans e-shop, Pepe Jeans London, pepejeans.com, pepejeans.cz, Pepe Jeans Brno, Pepe Jeans džíny

Sponzorované odkazy

Nápad se založením britské džínové značky, která by dobyla svět, se zrodil v hlavách tří bratrů z Keňi v roce 1973. Nitin, Arun a Milan Shah odstartovali tento projekt prodejem svých výrobků v pronajatém stánku na tržišti v Západním Londýně. Jelikož jejich džíny byly vysoce kvalitní a dobře padly, úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Kolem roku 1980 Pepe Jeans London prorazila na přední místa módního průmyslu na americkém trhu a stala se tak do té doby nejúspěšnější britskou značkou všech dob.

Pepe Jeans se prezentuje jako móda pro mladé, sexy, moderní, nezávislé a sebevědomé osobnosti s hrdým postojem, který říká: „Jsem to, co jsem.“ Cílovou skupinou jsou dvě věkové kategorie zákazníků: Pepe Jeans – Youth, která se zaměřuje na mladé lidi ve věku 18 – 25 a Pepe Juniors pro děti a mládež od 8 do 16 let. Mezi produkty nepatří jen džíny, ale také trička, košile, topy, mikiny, bundy, sukně, čepice, kabelky, opasky, peněženky, sluneční brýle a obuv. Poznávacím znamením je logo PJL 73.

Současnou tváří této již světoznámé módní značky je hollywoodská hvězda Asthon Kutcher. V minulosti spolupracovala Pepe Jeans s takovými osobnostmi jako je Kate Moss, Cristiano Ronaldo nebo Sienna Miller. Pepe Jeans vlastní také evropskou licenci od Nadace Andy Warhola, díky níž vznikla originální artistická kolekce inspirovaná dílem tohoto předního amerického umělce 20.století. Mezi 250 kousky dámského a pánského oblečení a doplňků lze mimo jiné nalézt slavnou Campbellovu rajskou polévku či portrét Marylin Monroe.

V roce 2005 se tato módní značka dostala i k českým zákazníkům, a to díky Milanu Kolárikovi, který otevřel první obchod Pepe Jeans London v Paláci Flora v Praze. V současnosti je módní oblečení a doplňky Pepe Jeans k dostání také v Obchodním centru Praha Chodov nebo v Galerii Vaňkovka a na Zámečnické 13 v Brně.

Zdroje: www.pepejeans.com www.fibre2fashion.com

Autorem článku je Zuzana V.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu