Sergio Rossi – boty pro sebevědomé a sexy ženy

Sergio Rossi – boty pro sebevědomé a sexy ženy

26. října 2008, Sergio Rossi, Sergio Rossi boty, Sergio Rossi v Praze

Sponzorované odkazy

Boty Sergio Rossi, to jsou boty, po kterých šílí celý svět od Evropy přes Ameriku až po Dálný východ, a to již přes čtyřicet let. A není se čemu divit, boty od Sergia Rossi jsou nádherné, origiální a sexy.

Historie značky Sergio Rossi začíná v pozdních padesátých letech, kdy mladý Ital Sergio Rossi začíná pracovat po boku svého otce, známého ševce, a učí se od něho řemeslu. Vybaven nářádím a hlavně zkušenostmi s výrobou bot v obchodě svého otce se vydává do Milána, aby se ještě více zdokonalil v řemeslu. Zde studoval a trénoval po celá dvě léta, rozvíjel svůj talent, aby v roce 1966 začal prodávat své boty v italské Boloňi.

Šedesátá léta znamenala pro Itálii kulturní i umělecké obrození a v této době se také poprvé střetnuly cesty Sergia Rossiho a Gianniho Versace. Jejich spolupráce byla ideální v tom smyslu, že Versace vždy hluboce respektoval spojení mezi oblečením a ženským tělem, Rossi měl podobný náhled na spojení mezi ženou a její botou. Díky vysoké poptávce po botách couture se ceny vyšplhaly velmi rychle nahoru a Gianni Versace a Sergio Rossi začali spolupracovat oficiálně. Svět milánské módy si začal rychle všímat a boty Sergia Rossiho se staly natolik populárními, že samotný Sergio musel dokonce odmítat i některé nabídky. Giannimu však nikdy ne neřekl.

Osmdesátá léta byla dobou expanze a značka Sergio Rossi si vydobyla vedoucí postavení ve světě módy. První butik nesoucí jméno Sergia Rossiho se objevil v italské Anconě a brzy byl následován dalšími v Turíně, Florencii, Římě, Bruselu, Los Angeles, New Yorku a Londýně. Značka se rozrůstala tak rychle, že mezi lety 1980 až 1990 byly v průměru otevřeny dva butiky ročně. V této době začal Sergio spolupracovat také s duem Dolce & Gabbana.

Ačkoli i další značky se snažili vytvářet krásné boty, Sergio je výráběl překrásné. Boty jako by přirozeně navazovaly na ženské tělo a dotvářely tak obraz seběvědomé a sexy ženy 90. let. V roce 1999 pak díky svému úspěchu mohl Sergio Rossi otevřít butiky v prestižních městech módy, jako jsou Tokio a Paříž.

Nové milénium přineslo novou a sveží reinterpretaci podstaty značky Sergio Rossi, která byla vytvořena pod taktovkou nového uměleckého ředitele Edmunda Castilla, který je ve firmě od roku 2006. Castillovou filozofií je kromě zakrytí ženské nohy, také vytvoření velmi ženské a sexy obuvi vyrobené z těch nejlepších materiálů a navrhnuté v klasických tvarech, a však s moderním nádechem. Jeho kolekce tedy tvoří boty živých barev a jedinečných struktur, které se staly znamením sebevědomých a stylových žen po celém světě.

Kolekce značky Sergio Rossi pro letošní podzim/zimu v sobě skýtá boty nádherných zářivých barev od fialové, červené, modré až po tradiční černou a hnědou. Jak je již u Sergia Rossiho tradicí, téměř všechny boty se pyšní velmi vysokými jehlovými nebo o trochu silnějšími podpatky. V kolekci najdete jak oslňující lodičky, tak i boty kotníčkové či kozačky i ty nad kolena. Nezapomíná se tu však ani na večerní střevíčky nebo baleríny. V posledních letech se kolekce krom dámských bot rozrostla také o boty pánské a kabelky, nicméně převžnou část kolekce stále tvoří boty pro dámy. Pokud tedy máte to štěští a boty Sergio Rossi si můžete koupit, vyražte do Pařížské ulice v Praze, kde se nachází jediný Sergio Rossi butik v republice.

Zdroje: www.sergiorossi.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii kozačky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu