Benetton – barevný svět je hezčí / Oblečení Benetton

Benetton – barevný svět je hezčí / Oblečení Benetton

20. října 2008, Benetton, United Colors of Benetton, oblečení Benetton, boty Benetton, Oliviero Toscani

Sponzorované odkazy

Benetton, to je oděvní společnost, jejíž barevné oblečení oblékáme již přes čtyřicet let a v němž nám může být jedno, kdo jsme a odkud pocházíme. Benetton totiž otevřeně propaguje lidská práva a neřeší ani barvu pleti či náboženství.

Historie firmy Benetton

Nápad založit oděvní firmu Benetton se zrodil v hlavě tehdy teprve dvacetileté Giulianě Benettonové, která pro splnění svého snu, musel dokonce prodat jízdní kolo svého bratra, aby si mohla koupit již použivaný pletací stroj. Její počáteční kolekce svetrů měla nemalý úspěch, a tak Giuliana neváhala a přizvala své tři sourozence k založení rodinného podniku, přičemž bratr Luciano se stal presidentem společnosti.V roce 1968 tedy Benettonovi otevřeli svůj první obchod v italském městě Belluno a o rok později už i v Paříži. Krátce nato potkal Luciano známého podnikatele Flavia Briatoreho a ten mu pomohl dostat se společností Benetton i na americký trh. A šlo jim to velmi rychle, z pěti obchodů v roce 1979, jich bylo o deset let později osm set. Nyní se firma Benetton může pyšnit více jak 5 500 obchody po celém světě a ročním obratem, který činí dvě miliardy euro.

Nejznámější značkou, kterou Benetton produkuje je oblíbená United Colors of Benetton, nicméně do stáje této společnosti patří i elegantní Sisley, sportovní Playlife, mladistvá Killer Loop a Undercolors of Benetton, specializující se na plavky, spodní prádlo a noční oblečení.

United Colors of Benetton

Jak jsme se již zmínili, značka, která má ve světě nejvíce úspěchu a taktéž nejdelší historii, je United Colors of Benetton, která kombinuje barvy, kvalitu a módní trendy. Každou sezonu tak nabízí, jak v dámských, pánských či dětských kolekcích, trendy oblečení do práce, volný čas i sport. Nováčkem je pak Benetton Baby, jež nabízí překrásné oblečky pro děti do pěti let. Tady však nabídka United Colors of Benetton nekončí. Můžete si pořídit krom elegantních doplňků, také Benetton parfémy či obměnitelné veselé obroučky dioptrických brýlí.

Úspěch United Colors of Benetton tkví jistě z velké části i v jejich masivních komunikativních reklamních kampaních, které bojují proti rasismu, AIDS či náboženských a společenským předsudkům. Značka byla v tomto ohledu dlouho spojována se jménem skandálního fotografa Oliviera Toscaniho, se kterým spolupracovala od roku 1982 až do roku 2000. Z jeho díly vzešla tedy například slavná a kontroverzní fotka muže umírajícího na AIDS v obklopení svých blízkých či fotka líbající se jeptišky s knězem. Ona kontroverznost a později už leckdy hraničnost se zákonem nakonec ukončila spolupráci mezi slavným fotografem a firmou Benetton.

Dámská kolekce podzim/zima

Kolekce United Colors of Benetton pro letošní podzim a zimu nabízí ženám glamour look, styl, originálnost a šarm. Oblečení híří barvami, jak jsme u Benettonu zvyklí, ale nepostrádá ani kus šarmu a atraktivity. Kolekce tedy zahrnuje klasické kalhotové kostýmy, elegantní sukně, hřejivé svetry, šaty s geometrickými i květinovými vzory, barevné bundičky i kabátky, hrubě pletené šály a čepky. Barevné jsou samozřejmě i boty, Benetton letos sází na barevné semišové kozačky bez podpatků.

Zdroje:wikipedia, www.benetton.com, www.benettongroup.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu