AVON věří v krásu každé ženy / AvonCosmetics

AVON věří v krásu každé ženy / AvonCosmetics

7. listopadu 2008, Avon, Avon kosmetika, Avon parfémy, Avon Bond Girl 007, Reese Witherspoon, Avoncosmetics.cz, Avon Cosmetics, Avoncosmetics, Avon katalog, Avon Lady

Sponzorované odkazy

Jak to všechno začalo

První Avon lady byl ve skutečnosti muž, podomní prodavač knih David McConell ze státu New York. Aby šly knihy lépe na odbyt, dával k nim zdarma vzorek parfému, který namíchal s pomocí místního lékárníka. Ženy ovšem zaujal mnohem víc parfém než nabízené knihy, a tak se McConnel rozhodl opustit svůj starý a nevynášející business a založil si společnost na výrobu parfémů. Jelikož se přímý prodej zákazníkům osvědčil, začal zaměstnávat ženy, Avon ladies, které jeho produkty nabízely přímo v domácnostech. V roce 1887 pro něj pracovalo 12 žen, které prodávaly celkem 18 odlišných vůní. Společnost se přejmenovala na Avon Products, Inc v roce 1939. Inspirací pro jméno firmy bylo rodiště McConellova oblíbeného autora Shakespeara – Stratford upon Avon.

AVON – společnost pro ženy

Filosofií Avonu je teze, že každá žena může vypadat jako královna. Na vývoji nejnovějších produktů spolupracují špičkoví vědci a laboranti. Stručně si představme jednotlivé řady výrobků:

Avon Color: obsahuje širokou paletu odstínů make-upů, pudrů, rtěnek a očních stínů, jež padnou všem typům pleti a ženám všech etnik.

Beyond Color: vedoucí anti-aging kosmetická značka, jejíž přípravky jsou obohaceny o speciální ingredience. Avon vlastní patentovanou technologii na zlepšování a zkrášlování struktury pleti.

Anew a Solutins: nabízejí revoluční péči o pleť, přípravky z těchto řad mimo jiné pomáhají bojovat s příznaky stárnutí pleti a celulitidou

Skin So Soft a Naturals: zahrnují produkty do koupele a péči o pleť, které se vyznačují pestrou škálu osvěžujících vůní.

Advance Techniques: šampóny, kondicionéry a stylingové produkty poskytující profesionální péči o vlasy.

Avon Wellness: výrobky vztahující se ke zdraví a fitness, jež dopomáhají k vyváženému životnímu stylu.

Avon parfémy: vůně pro ženy i muže. Absolutní novinkou je parfém Bond Girl 007, jehož tváří je půvabná Gemma Arterton. Jeho prodej je spojen s novou bondovkou Quantum of Solace, ve kterém se Gemma objeví po boku akčního hrdiny Jamese Bonda. Krom Gemmy Arterton s Avonem spolupracují a spolupracovaly i další slavné osobnosti jako například Salma Hayek či v současné době Reese Witherspoon.

Avon působí na českém kosmetickém trhu od roku 1991. Nabízené produkty lze zakoupit nejen prostřednictvím katalogů od Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kterých je u nás již přes 100 000, ale také v internetovém obchodě Avoncosmetics.cz.

Krásná zvenčí, zdravá zevnitř

Společnost se od roku 1992 angažuje v boji proti rakovině prsu. Avon Cosmetics založila první celosvětový fond Avon Worldwide Fund Women´s Health. Každý zákazník může tento projekt podpořit zakoupením produktů se symbolem růžové stužky. Výtěžky z prodeje putují na podporu prevence a boj proti rakovině prsu.

Zdroje: www.avoncompany.com www.avon.cz www.avoncosmetics.cz

Autorem článku je Zuzana V.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu