Silonky a punčocháče stále trendy!

Silonky a punčocháče stále trendy!

9. listopadu 2008, Punčocháče a silonky, Silonky a sukně, Silonky a kozačky, značka Calzedonia, značka Mango, značka Bellinda

Sponzorované odkazy

Silonky jsou stále velmi žádaným módním doplňkem. Nejčastěji nosíme tělové, ale pokud jste jedna z odvážnějších,roz­hodně neprohloupíte koupí barevných silonek s nápaditým vzorem! Začíná být chladno a tak možná přijdou vhod spíše punčocháče. Když je barevně sladíte s celým outfitem, vytvoříte si originální model. Letos jsou punčochy v módě, takže by určitě stálo za to pořídit si nějaké i do svého šatníku. Než se ale pustíte do výběru silonek nebo punčocháčů, pojďme si říct něco i k jejich historii.

Historie silonek

Firma DuPont poprvé představila svůj vynález – nylonové vlákno – v New Yorku v roce 1939. Ve skutečnosti písmena „ny“ v názvu znamenají právě New York a zbytek – „lon“ pak London. Přestože zpočátku neměli pro vynález praktického využití, firma se nakonec rozhodla zkusit syntetické vlákno jako konkurenci hedvábí na trhu ženských punčoch. Památného dne 15. května 1940 byly nylonové punčochy prodávány v obchodech po celých Spojených státech a během prvních čtyř dní se prodaly všechny tehdy vyrobené punčochy – čtyři milióny párů!

Kde sehnat opravdu pěkné punčochy a silonky?

Mezinárodní společnost Calzedonia, pověstná elegancí a kvalitou nabízí především modní spodní prádlo, plavky, punčochy a doplňky za ceny, se kterými se skutečně nemusíte bát experimentovat. Na český trh vstoupila před dvěma roky a náš trh vnímá jako velmi perspektivní. Její prodejny jak v nákupních centrech v Praze, tak i v Brně a Ostravě. Punčochy od Calzedonie jsou opravdu nádherné a je z čeho si vybírat. Chcete-li punčochy s kytičkovými vzory, metalické nebo třeba s britskou kostkou? To vše v obchodech značka Calzedonia najdete.

Značek vyrábějící silonky a punčocháče je mnoho. Například Bellinda, značka punčochového zboží založena v roce 1950, která v roce 2000 představila také svou první kolekci dámského i pánského spodního prádla.Od roku 1991 je Bellinda také ve střední a východní Evropě, jejími nejdůležitějšími trhy jsou Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko.

Dále také oděvní firma Mango je světově známým výrobcem a distributorem oblečení a doplňků pro ženy. Byla založena v Barceloně ve Španělsku a dnes má již 850 obchodů po celém světě. A kde se u nás dají silonky a punčochy Mango zakoupit? V Praze najdete Mango shop dvakrát, na Příkopech a v Metropoli Shopping Centru, v Brně na České a v Ostravě v Avion Shopping Parku.

Silonky a punčochy k minisukni

minisukni můžete klidně zvolit nápaditý výstřední vzor, ale jen pokud je vaše sukně jednoduchá a bez vzoru. Pro pracovní příležitosti k sukni volte raději průhledné silonky. K slavnostní minisukni zase můžete zvolit třpytivý vzor v černé nebo jiné tmavší barvě. Nebojte se využít síťovaných silonek, ve vhodné kombinaci se sukní mohou vypadat také velice pěkně.

Silonky, punčochy a kozačky?

Pokud jsou vaše kozačky dvoubarevné, laďte silonky a punčochy do světlejších odstínů. K širším, róbusnějším kozačkám se hodí silonky a punčochya se vzory, naopak k obtaženým kozačkám zvolte jednoduché silonky bez vzoru.

Hlavní je, aby jste se cítila dobře a pohodlně. Nezapomínejme také, že velice praktickými se staly samo držící nebo podvazkové punčochy. Pro optické prodloužení nohou zvolte punčochy se svislými pruhy. Punčochy ve stejné nebo podobné barvě oblečení umí s postavou opravdové zázraky!!

Punčochy Calzedonia

Zdroje: www.calzedonia.com, www.bellinda.com, www.mango.com, wikipedia, www.mapaobchodu.cz

Autorem článku je Ivana H.. Článek najdete v kategorii doplňky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu