Dokonalá elegance manžetových knoflíčků / manžetové knoflíčky

Dokonalá elegance manžetových knoflíčků / manžetové knoflíčky

25. listopadu 2008, manžetové knoflíčky, košile, luxusní manžetové knoflíčky, manžetové knoflíky, manžetové knoflíčky Dunhill

Sponzorované odkazy

Hledáte nadčasový a originální módní doplněk? V kurzu jsou opět jedinečné manžetové knoflíčky. Tento nenápadný šperk precizně podtrhne dokonalost vašeho stylu do nejlepšího možného detailu. Je znamením nejen prestiže, ale především dobrého vkusu a životního postoje. Manžetové knoflíčky totiž dnes nejsou pouze ozdobné zářící kamínky. Vyrábí se nápadité kusy například v podobě míče nebo stále více populární lebky.

Něco málo historie – manžetové knoflíčky

Kořeny historie manžetových knoflíčků sahají k historii knoflíků jako takových. Můžeme je označit jako jeden z typů knoflíků. První nálezy jsou staré téměř 5000 let. Avšak nám běžně známou funkci zapínání plní pouhých 800 let. Dříve byly používány v rámci zdobení oděvu. Teprve během 13. století se začaly vyrábět ony zázračné knoflíky u rukávů. Manžetové knoflíčky byly záležitostí šlechty. Jejich nositele považovali všichni za džentlmena (zejména ve viktoriánské době bylo téměř nepřípustné, aby džentlmen neměl manžetové knoflíčky, žádoucí to bylo především v rámci oděvu při obchodním jednání).

První záznam spojení „manžetový knoflíček“ se objevil v roce 1788. Vývoj byl přirozený – nejprve se dírkou u rukávů provlékaly stuhy, a tedy nebylo daleko k nápadu, provléct jimi zdobný kamínek. Koncem minulého století se manžetové knoflíčky začaly vyrábět jak na běžícím páse a jejich kouzlo postupně zmizelo. Dnes se vrací zpět ve všech designových i cenových relacích a o jejich výjimečnosti nelze pochybovat.

Jak je správně nosit?

Manžetové knoflíčky lze nosit pouze na speciální košili, která má uzpůsobeny rukávy na jejich připnutí. Bez manžetových knoflíčků by rukávy volně vlály, proto pokud si budete takovouto košili pořizovat, nezapomeňte, že bez těchto okrasných knoflíčků ji není možné nosit. Manžeta má tradiční dvojité zahnutí, což představuje nejvyšší stupeň elegance. K dostání jsou samozřejmě i košile s jednoduchou manžetou. Manžetový knoflíček připnete ke speciální košili velice snadno. Vložíte manžetový knoflíček skrz dírky z venku. Pak otevřete otočnou přepážku, abyste zabezpečili manžetu.

Vyjádřete svou osobnost pomocí manžetových knoflíčků!

Velkou výhodou manžetových knoflíčků je jejich naprostá originalita, zastoupena v dnešní době opravdu velkým výběrem. Ten je podřazen typu události, na kterou si chcete manžetové knoflíčky pořídit. Pohud se chystáte na večírek fotbalového klubu, zazáří vám na zápěstí fotbalový míč. Potřebujete dokonalý doplněk na obchodní schůzku? Vyberte si z těch nejluxusnějších knoflíčků ze zlata, stříbra nebo platiny.

Pamatujte, že manžetové knoflíčky jsou šperk. Doplněk vašeho obleku a především vašeho osobního stylu. Také jsou velmi vhodným dárkem, tak neváhejte a darujte originální, jednoduchou, avšak luxusní krásu svým blízkým! Manžetové knoflíčky světových návrhářů můžete zakoupit na [ odkaz byl odstraněn ].

Zdroj : www.manzetoveknofliky.cz, www.kalipra.cz, www.olymp.com, [ odkaz byl odstraněn ]

Autorem článku je Martina B.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu