G-Star Raw – síla hrubého denimu

G-Star Raw – síla hrubého denimu

2. listopadu 2008, g-star raw, g-star, denim, g-star.com, starjeans.cz

Sponzorované odkazy

G-Star Raw je holandská značka, která se v jeansovém světe proslavila svým originálním a netradičním stylem. Posouvání hranic neustálým experimentováním a rozvíjením výrobků umožnilo G-Star (zkratka z původního názvu Gap Star) expandovat do celého světa. Specializuje se především na výrobu jeansů z hrubého denimu, který je nepraný a nijak neopracovaný. Tento vysoce kvalitní materiál vyrábí společnost G-Star ve své vlastní továrně.

Vývoj produktu Raw Denim měl významný vliv na trh s jeansy a od jeho premiéry v roce 1996 rozšířila značka svůj koncept tak, aby apeloval na všechny styly, trendy a věkové kategorie. G-Star kolekce zahrnuje jeansy, jeansové bundy, trička, mikiny, svetry, kalhoty a boty. V Nizozemí, odkud společnost pochází, se více zaměřuje na pánskou módu, kterou se na domácím trhu proslavila.

Design oblečení je silně inspirován armádním stylem. Autentické detaily jako armádní kapsy na bundách nebo praktické atributy, např. speciální kapsičky na mobil, přidávají značce na silném smyslu pro identitu. Největším trendem letošního podzimu jsou elegantní pánské kabáty v klasickém stylu. Typickým společným znakem těchto dvouřadových kabátů je barva námořnické modři a zaoblené klopy.

Móda G-Star je určena všem, kteří nechtějí splynout s davem, což vyjadřuje i filosofie společnosti Never one to follow the crowd. Oblečení G-Star se často objevuje na přehlídkových molech. V září 2008 bylo možno obdivovat kousky této značky i na newyorském Týdnu módy, kde byla předvedena kolekce pro jaro/léto 2009.

Od roku 2004 spolupracuje G-Star se špičkovým průmyslovým návrhářem Marcem Newsonem, který pro ni vytvořil sérii jeansů, bund a topů. Jeho návrhy se vyznačují jednoduchostí, jasnými barvami a vysokou kvalitou provedení. G-Star také přispívá na charitu, mimo jiné je jedním ze sponzorů projektu boje proti chudobě End Poverty 2015.

Zdroje: www.g-star.com, www.starjeans.cz, www.fashionunited.co.ukwww.urbanminx.com

Autorem článku je Zuzana V.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu