Válenky neboli Ugg Boots!

Válenky neboli Ugg Boots!

14. listopadu 2008, Válenky, Ugg boots, Ugg válenky, Ugg kozačky

Sponzorované odkazy

Stalo se již tradicí a my už jsme si asi i zvykli na to, že trendy ze Spojených států k nám dorážejí s menším zpožděním. Některé trendy se k nám ovšem dostávají se zpožděním přímo obrovským. To je i příklad kdysi v Americe velmi moderních válenek nebo chcete-li „Ugg boots“, které proslavila herečka Pamela Anderson již v roce 2003. Dnes je čím dál tím častěji vídám i na českých dívkách a ženách, které si tyto boty z ovčí kůže oblíbily a nedají na ně dopustit.

Co jsou Ugg boots?

Válenky (Ugg boots) pocházejí z Austrálie, kde mají tyto boty již dlouhou tradici. Nosili je především pastevci ovcí, aby si zahřáli nohy. Vevnitř jsou totiž tyto botky opatřeny hřejivou ovčí vlnou, která z nich dělá ideální obuv do chladného počasí, ačkoliv je Pam Anderson nosila v létě k džínovým minikraťáskům. České ženy mají naštěstí dosti rozumu, aby „uggsky“ nevytahovaly během třicítek, a tudíž je na nich můžeme spatřit právě teď.

Proč je nosit?

Mnoho lidí tyto válenky považuje za nemódní či nevkusné, protože vypadají tak trochu divně a jistě z cela proti „módním pravidlům“ dnešní doby, kdy vzhled vyhrává nad komfortem. Někteří lidé (hlavně v Americe) je dokonce za jejich look veřejně bojkotovali. Navzdory všemu se však tyto kozačky těší velké oblibě, která asi jen tak nezmizí. Ptáte se proč? Ze dvou prostých důvodů. Za prvé, někteří lidé prostě chtějí vybočovat z davu a Ugg boots je udělají jistě nepřehlednutelnými, za druhé, Ugg boots jsou opravdu velmi pohodlné a udržují teplo.

Jak je nosit?

Navzdory výše uvedeným důvodům, mnoho lidí by válenky nenosilo kvůli jejich vzhledu. Faktem však je, že „uggsky“ se vyrábějí v mnoha provedeních a barvách, takže můžou být jednodušše nošeny k různých druhům oblečení. Nejlépe však vypadají k džínům, které se zastrkávají dovnitř, často je ale můžeme vidět i se sukní. Jak už jsem se zmínila, válenky se vyrábějí v různých barvách nebo také s potisky, nejoblíbenějšími jsou však stále ty klasické jednobarevné.

Kde je sehnat?

V Americe vyrábí válenky firma UGG Australia, přes jejíž web se dají „uggsky“ objednat, bohužel do České republiky zatím neposílají. Jistě se ale dají nakoupit přes internet například v internetové aukci Aukro.cz. Dokonce už i některé trendy shopy nabízejí válenky, které typově odpovídají amerických Ugg boots, takové jsem viděla například v Terranově, Ann Christine či M2 Shoes, avšak tyto válenky jsou ze syntetických materiálů a tedy sice vypadají jako Ugg boots, ale nemají jejich funkce.

www.uggaustralia.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii kozačky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu