Kenzo – tak trochu jiný parfém

Kenzo – tak trochu jiný parfém

19. listopadu 2008, Kenzo, Kenzo Takada, Kenzo Parfums, parfémy Kenzo, Kenzo Flower by Kenzo, Kenzo Kenzo Amour, Kenzo Jungle L´Elephan, Kenzo Tokyo By Kenzo, Kenzo Kenzo pour Homme

Sponzorované odkazy

Znáte to? Ten pocit polapení, když okolo vás projde ON. Nemusí být dokonalý, ale vy víte, že na něj budete v příštích minutách civět, ne kvůli jeho vlasům ani modrým očím, ale díky té vůni, kterou za sebou zanechal, která doletěla až k vašim čichovým buňkám a probudila ve vás všechny smysly, rozšířila zorničky a v mysli vás přesunula někam ke skalnatým útesům a šumícímu moři.

Kdo je vlastně Kenzo?

Že jste se také zasnila? Navodit takové pocity dokáže opravdu jen málokterý parfém. Vzít vás mezi voňavé japonské sakury a zahalit šátkem z jasmínových kvítků nebo omámit silou santalového a cedrového dřeva smíchaného s jemností vanilky. Pořád nevíte, o čem je řeč? Samozřejmě, že o exkluzivních parfémech japonského návrháře Kenza Takady. Návrháře, který udělal průlom do světa pánských parfémů, porušil tradiční pravidla a zavedl svěží a něžné parfémy plné květin. Tento návrhář se narodil téměř před sedmdesáti lety v Severním Japonsku. Začal studovat literaturu, ale studium ho příliš nebavilo, proto odešel do Tokia, kde pracoval jako malíř pokojů. Tam také začal ve svých devatenácti letech navštěvovat uměleckou školu Bunka Gauen School of Fashion. O šest let později se přestěhoval do Paříže, aby odstartoval svoji úspěšnou kariéru, o které ze začátku neměl ani tušení. Stal se uznávaným návrhářem, jehož módní přehlídky byly nejen ukázkou nových a zajímavých modelů, ale i velkolepou show s artisty, orchestrem a koňmi.

Kenzovy kolekce jsou plné barev, číší z nich energie, hravost, přirozenost, veselost, nádech snů a vitalita. Až roku 1987 začal japonský návrhář Kenzo Takada prodávat své vysoce kvalitní parfémy. Firma Parfums Kenzo patří dnes mezi nejexkluzivnější výrobce parfémů na světě.

Parfémy pro dámy

Mezi jeho nejprodávanější parfémy patří Kenzo Flower by Kenzo, který se stal parfémem roku 2002. Je v něm květinová energie, připomíná živou, jemnou, barevnou kytici.

Mezi novější vůně patří Kenzo Kenzo Amour z roku 2006. Jemná, smyslná, sladší, teplejší dámská vůně s vanilkovými tóny.

Naopak mezi starší patří Kenzo Jungle L´Elephan z roku 1996. Pestré spojení mandarinky a pikantního kardamonu pomáhá rozvíjet okouzlující esenciální vůni vanilky, otočníku, ylang-ylang a manga.

Parfémy pro pány

Kenzo Tokyo By Kenzo z roku 2007. Je určen pro aktivního kosmopolitního muže, který si užívá nabízené zábavy velkoměsta. Vůně zeleného čaje a houby shiso se rafinovaně snoubí s kuličkami růžového pepře a s dřevitou esencí cedru a gaiacu. Nechybí ani muškátový ořech s hřebíčkem.

Kenzo Kenzo pour Homme z roku 1995. První vůně, která byla vytvořena vůněmi moře. Vůně moře je spojena s hřebíčkem, muškátem, santalovým dřevem a vůní hrachoru.

Autorem článku je Zuzana Š.. Článek najdete v kategorii kosmetika.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu