Jedinečně a nádherné, takové jsou boty Dior / Boty Dior

Jedinečně a nádherné, takové jsou boty Dior / Boty Dior

21. listopadu 2008, Dior boty, Christian Dior, Dior, John Galliano, boty Dior, Dior boots, dior.com

Sponzorované odkazy

Na našem módním webu už jsme vás informovali o podzimních či zimních botách různých značek, ovšem o těch hodně luxusních jsme psali zatím jen jednou, a to v článku o Sergiovi Rossim. Vedle Sergia Rossiho, který vytváří boty opravdu skvostné, je v módním světě spoustu dalších značek a módních domů, které dělají boty stejně krásné či ještě krásnější. Jedním z jich je určitě i módní dům Dior, ve kterém udává směr talentovaný návrhář John Galliano, jehož životní příběh jsme vám představili nedávno.

Haute Couture

Boty od Johna Galliana jsou stejné jako jeho šaty, to znamená originální, neokoukané a nádherné, tak nádherné až zrak přechází. Někdy jeho boty dokonce i vyrážejí dech a ne u všech zrovna v pozitivním smyslu. BotyHaute Couture kolekcí Dioru totiž každoročně nacházejí tisíce nadšenců, ale i odpůrců. Jsou totiž často velmi bizarní a zcela nenositelné, dokonce i top modelky mají občas značné problémy v nich kráčet po mole. Chápu jejich problémy, už jen myšlenka na to, že by v nich mohly upadnout je strašná. Ať už jsou nebezpečné nebo nenositelné (což je u Haute Couture irrelevantní), pravdou je, že Gallianovy boty jsou mistrovským dílem. Originální převysoké podpatky zdobené různými kameny, podešvy nebo nápadité vázání. To vše dělá Dior boty jedinečnými ve světě módního průmyslu.

Ready-to-Wear

Naštěstí pro většinu žen vytváří John Gallianoboty pro Ready-to-Wear kolekce, a tudíž jsou tyto boty o dost schůdnější a nositelnější než ty z Haute Couture, ale jelikož jde o Dior i zde se dočkáte lodiček a sandálků na opravdu vysokých uzoučkých podpatků, které přirozeně nejsou pro každého. V podzimní a zimní kolekci Dioru najdeme však krom lodiček a večerních sandálků i kozačky, a to jak ty kotníčkové, poloholeňové, vysoké i nad kolena.

Lodičky

Stejně jako Dior kabelky, o kterých jsme psali před nějakou dobou, i Dior boty jsou rozděleny do několika kolekcí. Jednou z nich je i Dior 61, jež oslavuje šedesátý první rok od založení značky Dior a svým stytem se vrací do let šedesátých a reinterpretuje tehdejší diorovský optimismus a americký glamour look ve výrazných barvách, jako je červená, růžová, modrá nebo naopak elegantní černá. Lodičky oplývají zajímavých detailem, kterým je kovový plíšek ve stříbrné barvě na podpatku a na špičce. Originálním kusem je pak sandál oděn do černého semiše, který je namísto kovového plíšku ozdoben třpytivými kamínky.

Večerní sandálky a střevíčky

Plesová sezóna se nezadrželně blíží a pokud chcete opravdu oslnit, v botičkách od Diora se stanete jistě královnou plesu. Sándálky jsou totiž asi ze všech bot od Diora ty nejkrásnější a nejpropracovanější. Ať už se John Galliano nechá inspirovat hadí kůží nebo vytvoří střevíčky jako pro princeznu, vždy je to oslnivá podívaná.

Kozačky

Galliano samozřejmě nezapomíná ani na tak oblíbené kozačky a boty kotníčkové, které se představují v elegantní černé nebo hnědé barvě, jak v matném přírodním tak v lesklém lakovaném provedení. Kozačky jsou buď na podpatku nebo úplně nízké, nezapomíná se ani na kozačky nad kolena.

Tenisky

Samozřejmě, že nemůže stále chodit jen na podpatcích a to ví i John Galliano, a tudíž pro nás vytvořil i kolekci ležérní obuvi, chcete-li tenisek, které jsou však stejně kvalitní a nápadité jako jiné boty od Diora.

Zdroje: www.dior.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii kozačky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu