Diamanty jsou věčné / Diamanty ALO

Diamanty jsou věčné / Diamanty ALO

30. listopadu 2008, brilianty, briliantové šperky, diamanty, Alo diamanty, Petra Němcová, Alo jewelry, diamanty ceník

Sponzorované odkazy

Pro chemika je to čistý uhlík, pro fyzika nejtvrdší přírodní látka se skvělými optickými vlastnostmi, pro klenotníky je to surový kámen, jehož vybroušením lze získat velmi ceněný drahokam používaný tradičně pro zásnubní prsteny a luxusní šperky, avšak pro většinu z nás je to symbol krásy, luxusu, bohatství i vkusu. Už víte, o čem je řeč? Samozřejmě, že o diamantech.

Historie diamantů

První naleziště diamantů bylo v Indii, kde již roku 1650 nalezli dnes slavný diamant Velký mogul, jenž měl modrozelený nádech. Jeden čas byl na dvoře indických mogulů a zdobil pověstný Paví trůn. Mezi jeho majiteli byl i Šáhdžahán, tentýž, který dal vystavět Tádž Mahal. Avšak roku 1739, kdy Indii přepadli Peršané, se diamant úplně ztratil. Největším diamantem vůbec byl Culinan, jenž byl nalezen v roce 1905 v Jižní Africe, a vážil neuvěřitelných 3106 karátů, což je víc jak půl kilogramu. V celku ho však dnes již neuvidíte. Drahokam byl rozřezán na řadu menších kusů a některé z nich byly po vybroušení zasazeny do britských korunovačních klenotů. Indie i Jižní Afrika patří stále spolu s ruskou Sibiří k nejvýznamnějším a největším nalezištím diamantů na světě.

Krvavé diamanty

Diamanty však zdaleka jen nevzbuzují obdiv díky své třpytící se kráse, ale také, a to právě v Africe, kvůli nim vzniklo mnoho válečných konfliktů. Nejhorší situace nastaly v Demokratické republice Kongo či v Sierra Leone, kdy během krutých občanských válek, způsobil ilegální obchod s diamanty násilí, zkázu, únosy dětí, které byly vytrženy ze škol, navykány na drogy a vycvičeny v zabijáky. Situace se zlepšila v roce 2003, a to díky tzv. Kimberleyskému procesu, jehož cílem je zabraňovat, aby se konfliktní diamanty dostávaly na oficiální mezinárodní trh. Pro konečného zákazníka to znamená, že by se měl před nákupem diamantů zeptat na podrobnosti dodavatelského řetězce a vyžádat si doklad, že se jedná o diamant nekonfliktního původu.

Diamanty – nejlepší přítel ženy

„Diamonds are a girl's best friend,“ to zpívá Marilyn Monroe ve svém nesmrtelném hitu a má pravdu. Mnoho žen jistě sní o tom, mít alespoň jeden briliant (jak se říká broušenému diamantu) ve snubním prstenu, náušnicích či v náhrdelníku. Dnes už to však nemusí být pouze sen. Diamanty jsou totiž mnohem dostupnější než v minulosti. Přirozeně záleží na velikosti a množství briliantů, ale například prstýnek s drobným kamínkem pořídíte již za několik tisíc. Pokud tedy chcete darovat své partnerce opravdu jedinečný dárek pod stromeček, neváhejte a kupte jí diamanty. Můžete vybírat mezi nejcennějšími bílými diamanty anebo mezi širokou paletou diamantů barevných.

ALO diamanty

Pokud nevíte, kde krásné briliantové šperky sehnat, doporučejeme vám českou klenotnickou firmu Alo jewelry, jež byla založena roku 1995 v Praze a jež si v součastnosti díky svým originálním a překrásným briliantovým šperkům otevírá dveře do mnoha evropských zemí. Briliantová kolekce firmy Alo jewerly je rozdělena do dvou řad: Exclusiv a Luxury a zahrnuje prsteny, náušnice, přívěsky, soupravy, náhrdelníky a náramky a obsahuje více jak šest tisíc kusů modelů. Kolekce firmy Alo jewelry však nezahrnují pouze briliantové šperky, ale nabízí i šperky s granáty, barevnými drahokami či přírodními kameny, zirkony a perlami. Jistě jste si také všimli, že od letošního roku je tváří Alo jewelry světoznámá modelka Petra Němcová.

Ukázka z kolekce Fashion

Zdroje: wikipedia, www.alo.cz

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu