Vázání kravaty: Naučte se jak vázat kravatu! / Luxusní kravaty

Vázání kravaty: Naučte se jak vázat kravatu! / Luxusní kravaty

8. prosince 2008, kravaty, kravata, vázanka, vázaní kravaty, pánské oblečení, společenské oblečení,

Sponzorované odkazy

Kravata a historie

Historie moderních kravat začíná v roce 1635, kdy do Paříže dorazili chorvatští vojáci podpořit krále Ludvíka XIII. Jejich tradiční oblečení zahrnovalo i barevný šátek, který měli uvázaný kolem krku. Šátky byly vyrobeny z různého materiálu. Kravaty se staly brzy součástí uniformy francouzské armády. Postupně ze slova „la Croate“ (Chorvat) vyvinulo slovo „la cravatte“, které se používá dodnes.

Kravata v moderní době

Kravata je dnes symbolem elegantního vzhledu každého muže. Pokud má muž kravatu, dává nám najevo důležitost nejen jeho osoby, ale i události, které se zúčastňuje. Pokud se chcete na společensky významnou událost, barevně sladit se svým protějškem a vaše šaty jsou v moderní barvě, která je ale pro barvu pánského obleku nevhodná, dává vám barva kravaty možnost, sladit dohromady váš i pánský oděv. Nepřeberné množství kravat různých barev, stylů, vzorů a materiálů dává muži výsadu najít si tu správnou, která bude ladit nejen k jeho oděvu, osobnosti ale i k vhodné příležitosti. Vázanka je tedy i jedním z mála částí pánského společenského oděvu, kterým může vyjádřit svou osobnost a může se odlišit od ostatních elegantních pánů.

Vázání kravaty

Jak už bylo řečeno, kravata se může lišit vzorem: jednobarevná, puntíková, geometrická, proužková, kostičková a další. Jednobarevnou vázankou neuděláte chybu téměř při žádné příležitosti a naopak kostičkový vzor, který se skládá z dvou barev prolínajících se v pravém úhlu, je vhodný spíše na neformální příležitosti. Vázání kravaty je samo o sobě uměním, a i když existuje několik způsobů uzlů, bude báječné když budete zvládat jeden. Mezi základní typy patří Windsorský uzel, Manhattan (poloviční Windsorský uzel), uzel Pratt a Long. Na následujících obrázcích si můžete prohlédnout podrobný postup Windsorského uzlu. Pokud se vám to nepovede na poprvé, nezoufejte, chce to trpělivost.

Pokud ještě stále nemáte pro partnera dárek pod stromeček, v následující nabídce luxusních kravat si určitě vyberete:

Kravaty Dolce&Gabbana (Koupit můžete na [ odkaz byl odstraněn ])

Giorgio Armani (Koupit můžete na [ odkaz byl odstraněn ])

Versace (Koupit můžete na [ odkaz byl odstraněn ])

Roberto Cavalli (Koupit můžete na [ odkaz byl odstraněn ])

Netradiční kravaty značky Krizia (Koupit můžete na [ odkaz byl odstraněn ])

Zdroje: http://[ odkaz byl odstraněn ]/ http://www.sekora.cz/, http://www.examiner.comhttp://www.brooksbrothers.com/

Autorem článku je Lucie Z.. Článek najdete v kategorii pánské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu