Victoria's Secret pod andělskými křídly / Profil značky Victoria's Secret

Victoria's Secret pod andělskými křídly / Profil značky Victoria's Secret

18. prosince 2008, Victoria's Secret, Victoria's Secret Fashion show 2008, Victoria's Secret spodní pradlo, Victoria's Secret oblečení, Angels by Victoria's Secret

Sponzorované odkazy

Nestává se tak často, aby konfekční značka určená nejširším vrstvám, určovala trendy tak, jak to dokáže Victoria's Se­cret. Tato světoznámá značka, která dnes kromě svého exklusivního prádla a plavek nabízí i dámské oblečení, kosmetiku, boty a další, patří dnes mezi absolutní špičky ve své branži a zaměstnává ty nejlepší světové modelky.

Prádlo pro ženy nebo pro muže?

Na začátku přitom stál jeden obyčejný muž ze San Franciska jménem Roy Raymond, který se při nakupování spodního prádla pro svou manželku v obchodních centrech cítil natolik trapně, že si roku 1977 otevřel svůj vlastní obchod, který byl navrhnut tak, aby se v něm muži cítili dobře. V obchodě jsme tedy mohli najít zdi ozdobené dřevěnými obložkovými panely, viktoriánské detaily a hlavně ochotný personál. Krom regálů z podprsenkami a kalhotkami v každé velikosti, tu visely na zdech rámečky s různými styly spodního prádla, takže muži mohli pohodlně vybírat a personál jim pak jen pomohl vybrat správnou velikost. Po pěti letech se Roy Raymond rozhodl prodat svou značku společnosti The Limited.

Expanze v 80. letech

Pod vedením této společnosti se v osmdesátých letech značce Victoria's Secret podařilo expandovat do všech velkých nákupních center ve Spojených státech a začala prodávat i boty, kosmetiku, parfémy a oblečení. V letech devadesátých se VS stala největší americkou společností prodávající prádlo se ziskem jedné miliardy dolarů.

Victoria's Secret Angels

Victoria's Secret Angels jsou světoznámé modelky, které značku propagují, a to jak v katalozích, na přehlídkách, tak i v reklamách či na tiskových konferencích a jiných společenských událostech, jinými slovy jsou jejími mluvčími. Poprvé se VS Angels jako pojem objevili v roce 1999 na výroční čtvrté přehlídce značky. Mezi VS Angels patřili v minulosti i takové modelky, jakými jsou Tyra Banks, Gisele Bündchen, Daniela Peštová, Laetitia Casta či Stephanie Seymour. Současnými andílky Victoria's Secret jsou Heidi Klum, Adriana Lima, Miranda Kerr, Alessandra Ambrosio, Karolina Kurkova, Selita Ebanks, Marisa Miller, Bebati Prinsloo a Doutzen Kroes.

Victoria's Secret Fashion Show 2008

Všech těchto devět modelek se účastnilo i módní show Victoria's Secret, která se konala 17. listopadu ve floridském letovisku Miami Beach v hotelu Fontainebleau. Velkolepou show zahájil zpěvák Usher. Victoria's Secret tu představila celkem pětašedesát modelů z nové kolekce. Hlavní návrhář značky Martin Izquierdo se inspiroval v řecké mytologii a v říši motýlů, a tak jsme opět mohli shlédnout krásná křídla, která si modelky mezi sebou půjčovala. Jedním z vrcholů přehlídky určitě byl, když se na molu objevila Adriana Lima v podprsence z černých a bílých diamantů a rubínů s názvem Black Diamond Fantasy Bra.

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu