To není obyčejná kabelka, to je Prada! / Prada kabelky

To není obyčejná kabelka, to je Prada! / Prada kabelky

6. ledna 2009, Prada, oblečení Prada, boty Prada, kabelky Prada, Ďábel nosí Pradu, Beinstyle.cz, Prada e-shop

Sponzorované odkazy

Mít alespoň jednu kabelku značky Prada je jistě snem mnoha žen na celém světě a povinností těch, které si ji mohou dovolit. Prada je totiž synonymem pro luxus, ale také sexy eleganci, kvalitní zpracování a klasiku.

Historie značky

Ale nebylo tomu tak vždycky. Firma byla totiž v Miláně založena už roku 1913, ale až s příchodem vnučky zakladatele Miucciy Prady se postavila na nohy po krizi v sedmdesátých letech, kdy silní konkurenti jako Gucci a Hermés málem dostali Pradu na okraj bankrotu. V roce 1978 tedy Miuccia Prada a její manžel Patrizio Bortelli neochotně převzali vedení skomírajícího obchodu. Patrizio si vzal za úkol řízení, zatím co Miuccia, která se chtěla vyhnout rodinné tradici tím, že vystudovala doktorát z politických věd, navrhovala kolekce. Nyní, po třech desetiletích, jsou v čele společnosti se základním jměním 800 mil. dolarů (28 mld. Kč).

Kabelky Prada

Jak už jsme uvedli výše, kabelky značky Prada jsou dnes velmi ceněným a luxusním zbožím, po kterém touží spousty žen, jež byly okouzleny jednoduchostí stylu a kvalitou těchto kabelek. Celkem kuriózní na tom však je,  že za tímto úspěchem stála na začátku „jen“ černá nylonová taška (tedy nikoliv kožená) a klasický batoh, které v roce 1985 Miuccia představila světu a které se ihned staly oblíbenými doplňky topmodelek a redaktorek módních časopisů.

V současné kolekci značky Prada jsou nádherné malé kabelky do ruky tzv. psaníčka, která jsou však mnohdy atypická svým designem i detaily. Jsou posázené barevnými kameny, mají lesklý povrh, místo ucha se uchopují za řetěz. Prada však nabízí i velké praktické kožené i nylonové kabelky, které však nijak nezaostávájí v kráse za svými menšími kolegyněmi.

Ďábel nosí Pradu

Jméno Prada je rovněž spojeno s filmovým průmyslem. Film „Ďábel nosí Pradu“ s Meryl Streep a Anne Hathaway v hlavním rolích byl uveden do kin před dvěma roky a ihned si našel své diváky. Je však nutno dodat, že snímek byl natočen dle stejnojmenné knihy, kterou napsala  asistentka světově známé šéfredaktorky amerického módního časopisu Vogue Anne Wintour.

Prada na Beinstyle

Pokud toužíte a máte možnost si nějakou tu kabelečku od Prady koupit, nejjednodušším řešením je pro vás internetový obchod Beinstyle, který krom kabelek od této značky nabízí i Prada pěněženky, messenger tašky a slavné nylonové batohy.

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii kabelky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu