Marc Jacobs – Génius nejen přes kabelky / Profil návrháře Marca Jacobse

Marc Jacobs – Génius nejen přes kabelky / Profil návrháře Marca Jacobse

3. února 2009, Marc Jacobs, Robert Duffy, Louis Vuitton, Victoria Beckham, Dakota Fanning

Sponzorované odkazy

Jacobsův výjimečný talent se projevil už za mlada, kdy jako student designu obdržel několik prestižních ocenění. V roce 1986 spatřila světlo světa první kolekce jeho vlastní tvorby, která sklidila ohromný úspěch. Společně se svým obchodním partnerem Robertem Duffym založil módní společnost Marc Jacobs International Company, L.P., která se v roce 1997 spojila s návrhářským domem Louis Vuitton, kde Jacobs začal působit na pozici uměleckého vedoucího. Další prestižní ocenění na sebe nenechala dlouho čekat a jeho sbírka trofejí se rok od roku rozrůstala.

Jacobsova společnost ke dnešnímu dni čítá více jak šedesát obchodů po celém světě. Kromě oblečení produkuje firma doplňky, několik druhů parfémů, slunečních brýlí a kolekci hodinek. Jacobs a Duffy se zapojili do více jak šedesáti charitativních projektů, např. navrhli sérii triček bojující proti rakovině kůže, na nichž se objevila nahá Victoria Beckham za nápisem: „Protect the skin you´re in“ (chraňte svoji kůži). Victoria se stala také tváří kampaně pro jaro/léto 2008.

Jacobs je již proslulý volbami poněkud netradičních modelek. Například rok před tím si jako hvězdu svojí reklamní kampaně zvolil dětskou herečku Dakotu Fanning. Všechno oblečení a boty z kolekce musely být pro mladičkou herečku vyrobeny speciálně v dětské velikosti. Jacobs spolupracuje výhradně s německým fotografem Juergennem Tellerem, který dodává všem fotkám velmi specifický ráz.

Většina Jacobsových kolekcí se odvolává k návrhářům minulých dekád, od čtyřicátých až do osmdesátých let. Vzhledem k tomuto faktu ho někteří označují za „pouhého plagiátora“.V únoru 2008 byl dokonce obviněn z toho, že jeden šátek z jeho kolekce byl přesnou napodobeninou šátku švédského návrháře Olofssona z padesátých let. Aféra dopadla finanční kompenzací Jakobsona Olofssonovu synovi a přiznáním, že použitý šátek byl zakoupen na bleším trhu v USA. Navzdory tomuto skandálu Jacobs vždycky byl a bude oblíbeným návrhářem nepřeberného množství celebrit.

Ze soukromí

Jacobs hrdě přiznává, že je gay a v jednom uznávaném americkém časopise se objevil na příčce 50 nejvlivnějších gay lidí Ameriky. V současnosti chodí s Brazilcem Lorenzo Martonem a v roce 2009 plánují dokonce svatbu.

Zdroje: www.marcjacobs.com http://en.wikipedia.org/…/Marc_Jacobs

Autorem článku je Zuzana V.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu