Buďte na plese za hvězdu! / Šaty na ples

Buďte na plese za hvězdu! / Šaty na ples

8. února 2009, Šaty, Společenské šaty, koktejlové šaty, sexy šaty, Mango, šaty na ples, plesové šaty, šaty 2009, plesové šaty 2009

Sponzorované odkazy

Plesová sezóna je již v plném proudu a jako každoročně, i letos láká tisíce nadšenců hudby a tance na nablýskaný parket. Plesy jsou velkou společenskou událostí pro všechny, nejvíce však pro ženy, které se na nich díky krásným šatům, střevíčkám a šperkům mohou na pár hodin proměnit v princezny, sexy divy či víly. Jak jsem již zmínila plesová sezóna je těd sice v plném proudu, ale pokud se na ten svůj teprve chystáte a nevíte, co na sebe, nechte se inspirovat naším článkem a vězte, že budete za hvězdu.

Jaké šaty vybrat?

Základem je dobrý střih. Těch je na výběr opravdu několik, od širokých princeznovských sukní s korzetem přes splývavé antické modely až po šaty à la mořská panna. Pokud si nejste jistá tím, zda by Vám ten či onen střih slušel, rozhodně neváhejte a vydejte se do nějakého butiku na zkoušku. Ne každá žena či dívka totiž extrafagantní šaty zvládne a vypadá v nich dokonale. Méně je někdy, nejen na plese, více.

Co se týče barev, ani tady se meze nekladou. Samozřejmě můžete vsadit na klasickou černou, bílou či krémovou, rozhodně se ale nebojte jít i do křiklavějších barev jako červená, zelená či žlutá, perfektně a naprosto nepřehlédnutelně vypadají i šaty v pastelových barvách, hitem je pak fialová.

Taktéž je třeba si všímat na šatech různých detailů. Zajímavá aplikace může totiž i z obyčejných černých šatů udělat krásnou a zajímavě vypadající róbu. Velmi luxusně působí různé zlaté výšivky, štrasové aplikace, flitry či drobné kamínky. Velmi sexy jsou i průhledné krajky, rozparky a pásky, perly Vašemu modelu zase dodají nádech luxusu.

Samozřejmostí je naprostá sladeňost, a to jak se střevíčkami, tak i s kabelkou a šperkami. Pokud možno mějte kabelku malou, tzv. psaníčko, ve stejné barvě jako šaty nebo alespoň v neutrální černé či bílé. Pokud si vyberete šaty se štrasovými aplikacemi, štrasové by měly být i šperky. K rafinovanějším šatům pak volte raději šperky jednodušší.

Kde šaty koupit?

Přirozeně můžete zajít do butiku, který se na společenské šaty a šaty na ples specializuje, nejjednodušší je však zajít do nějakého trendy shopu mezinárodních značek, které najdete ve městě. Takovou je i například španělská značka Mango, jejíž šaty okouzlují svou rafinovaností a jsou podle posledních trendů. Takové plesové šaty se dají koupit za velmi výhodné ceny a v budoucnu je budete moci použít třeba na promoci či jako maturitní šaty.

A co takhle šaty a půjčovna?

Pokud chcete na plese vypadat nádherně, ale zároveň chcete levné šaty, můžete krom outletových obchodů, navštívit také půjčovny šatů, která najdete v každém větším městě. Půjčovné šatů na ples či na koncert se pohybuje v řádů stovek korun, takže se nemusíte bát, že by se to Vaší peněžence nelíbílo.

Zdroje: www.simplydresses.com, www.jovani.com, www.mangoshop.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu