Objevte krásu a luxus, které nabízí hedvábí! / Hedvábí jako exluzivní látka

Objevte krásu a luxus, které nabízí hedvábí! / Hedvábí jako exluzivní látka

19. února 2009, Hedvábí, hedvábná látka, použití hedvábí, hedvábný šátek, hedvábné šaty, hedvábné blůzy, hedvábné oblečení

Sponzorované odkazy

Hedvábí, to je látka, která si udržuje nezastupitelné místo na oděvním trhu, a to hlavně pro své užitné vlastnosti, saje pot, v létě příjemně chladí a naopak v zimě hřeje.

Historie hedvábí

Hedvábí pochází z Číny, první zmínky o chovu bource morušového spadají už do třetího tisíciletí př.n.l. Čína měla na hedvábí velmi dlouho monopol a vyvezení tajemství jeho výroby, bource morušového se trestalo smrtí. Do Evropy se bourci údajně dostali až v šestém století našeho letopočtu. Bourec Morušový je noční motýl, jehož chov je nejvíce rozšířen v Číně a Japonsku. Rozhodoval o lidských dějinách a dodnes je dárcem jedinečného materiálu – hedvábí. Přírodní hedvábí je ale velice drahé a tak se dnes nahrazuje syntetickým.

Hedvábí se využívá pro výrobu šatů, doplňků, povlečení, závěsů. Hedvábné výrobky symbolizují eleganci a luxus. Tato jemná látka je velmi příjemná na dotek a její lesk okouzlí každého. Nebojte se pořídit si nové závěsy do obývacího pokoje či ložnice, nový ubrus do kuchyně či něco pěkného na sebe. Na trhu je spousta krásných halenek, šatů, sukní, šálů a mnoho dalšího. Hedvábí je kvalitní a dnes jej seženete v různých barvách. Hedvábí je také velice vhodné do společnosti, celkový vzhled oživíte i malým doplňkem. Hedvábné šátky lze nosit jako stylovou čelenku, kolem krku či jako pásek nebo jej můžete přivázat na poutko kabelky. Větší šátky lze nosit v létě jako zavinovací sukni k vodě, jsou vhodné pro břišní tanečnice. Větší šál se hodí především do společnosti k večerním šatům jako doplněk přehozený přes ramena nebo za něj budete vděčná, až vám bude chladno. Tyto šály se hodí pro ženy, které si potrpí na eleganci. Pokud se vám zdají vaše šaty, top či sako nezajímavé, šátek vám rozhodně pomůže k tomu, aby jste působila neokoukaně a navíc sexy. Můžete se do ní jen tak zabalit, přehodit ji přes ramena či zavázat. Nikdy nekombinujte více hedvábných věcí dohromady, především ne v různých barvách.

Hedvábí nemusí být pouze jednobarevné, v případě malování na hedvábí máme na výběr z více druhů techniky. K výrobě pěkné věci potřebujete pouze štětce, misky, popřípadě rám na vypínání hedvábí. Pokud si ale sama netroufnete vyzkoušet domácí malování na hedvábí ať už na šátek, tričko nebo cokoliv jiného, zakoupíte malované hedvábí v obchodě.

Malované hedvábí se hodí pro normální nošení do práce, města i na návštěvu. Na ples a jiné společenské akce je nevhodné pokud není pouze jemného vzoru. Hedvábné může být také vaše pyžamo či noční košile, působí velice luxusně.

Samozřejmě, že z hedvábí se nevyrábí pouze oblečení, ale také boty. Krásně působí například hedvábná látka připevněná na patě boty sloužící k uvázání kolem lýtek.

Hedvábí se hodí také pro muže, kteří mají vytříbený vkus. Pěkně vypadají například hedvábné kravaty, které jsou malované ručně, ty se ale výrazně liší cenou od klasických modrých, stříbrných a šedých kravat. Trendy jsou oranžové a červené, stále oblíbenějšími se stávají růžové.

Jestliže máte pocit, že potřebujete nové povlečení či přehoz na postel je hedvábí tou pravou volbou. Na trhu je spousta krásných vzorů, vhodné pro každou ložnici či dětský pokoj. Hedvábné povlečení se hodí pro teplejší počasí, přehoz ale může zdobit vaši postel po celý rok.

Přírodní hedvábí zůstává významnou surovinou pro oděvní výrobky se zvláštním, často exkluzivním omakem, leskem a celkovým vzhledem.

Zdroj: www.simplydresses.com, http://www.maluje.cz, http://www.shirleyofhollywood.com/www.mango.com

Autorem článku je Ivana H.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu