Famózní návrhář Christian Lacroix / Profil Chistian Lacroix

Famózní návrhář Christian Lacroix / Profil Chistian Lacroix

20. února 2009, Christian Lacroix, Christian Lacroix parfémy, Christian Lacroix Avon, Christian Lacroix Ruge, Christian Lacroix Noir, Christian Lacroix Absynthe

Sponzorované odkazy

Když se Christian Lacroix v osmdesátých letech poprvé představil módnímu světu, způsobil opravdové pozdvižení. Jeho neuvěřitelné módní kreace inspirované historickými a divadelními kostýmy a také folklórem si získaly nemalé množství příznivců a z Christiana Lacroix udělaly již navždy světový módní unikát.

Provence jako inspirace

Christian Lacroix se narodil 16. května v roce 1951 ve francouzském městě Arles, jež se nachází v Provencálsku. V tomto kraji také Christian trávil své dětství a mládí, v kraji mezi krásnými plážemi a piniovými lesy, mezi zříceninami z dob římského imperiéra a mezi ruinami po bombardování z druhé světové války. Tady Christian Lacroix nadšeně sledoval býčí zápasy, navštěvoval divadla a festivaly a přilnul jak k provensálské, tak i k cikánské tradici. Všechny tyto zážitky a vjemy se pak odrážejí i v jeho tvorbě. Během svého dospívání nachází zalíbení v knihách Oscara Wilda a v hudbě The Beatles, přihlašuje se na univerzitu v Montpellier, kde studuje dějiny umění. V roce 1973 pokračuje ve studiích na Sorboně a zároveň i na Ecole du Louvre v Paříži s ambicemi stát se kustodem muzea.

Christian Lacroix nejvlivnějším návrhářem

V těchto letech také potkává dvě osoby, které radikálně ovlivní jeho osud. Tou první je jeho budoucí žena Françoise, která mu dodá odvahy, aby se pustil do návrhů, tou druhou osobou je Jean-Jacques Picart, který mu v roce 1978 dohodí práci u módního domu Hermés. Ta však netrvá nijak dlouho, protože už v roce 1981 začíná pracovat u Jeana Patou. Výrazné barvy, luxusní vzhled, extravagance a dokonalé detaily udělaly z Christiana Lacroix jednoho z nejpopulárnějších módních návrhářů doby a přidělily mu cenu CFDA pro nejlivnějšího návrháře. V roce 1994 předvedl svou slavnou kolekci plnou folklorních a pohádkových prvků. K oblečení a botám se později přidala i samostatná kolekce džínů, doplňků, spodního prádla, brýlí a parfémů.

Christian Lacroix navrhnul také spoustu šatů pro známé hollywoodské hvězdy jako například svatební šaty pro zpěvačku Christinu Aguileru.

Parfémy

První parfém od Christiana Lacroix spatřil světlo světa v roce 1999 pod názvem C'est la vie a byl obdařený krásným barokním flakónkem. V poslední době se jméno Christian Lacroix ve spojitosti s parfémy spojuje s kosmetickou firmou Avon, pro kterou v zimě roku 2007 představil parfémy Christian Lacroix Rouge pro dámy a Christian Lacroix Noir pro pány. Absolutní novinkou je pak parfém s názvem Absynthe, který okouzlí svým zeleným flakónkem.

Zdroje: http://www.infomat.com/…lacroix.html http://en.wikipedia.org/…tian_Lacroix http://www.fashion-forum.org/…lacroix.html

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu