Vášnivá Itálie Salvatora Ferragama / Profil Salvatore Ferragamo

Vášnivá Itálie Salvatora Ferragama / Profil Salvatore Ferragamo

16. února 2009, Salvatore Ferragamo, Boty Salvatore Ferragamo, Muzeum Salvatore Ferragamo, Incanto Charms, Incanto Pour Homme, Tuscan Soul, luxusní oblečení, kabelky, kosmetika, hedvábné doplňky, hodinky

Sponzorované odkazy

Salvatore Ferragamo se narodil roku 1898 v italském městě Bonito, jako jedenácté ze čtrnácti dětí. Od útlého věku projevoval Salvatore svou lásku k obuvi a první pár navrhl své sestře již jako devítiletý chlapec. Svůj vytoužený obor obuvnictví vystudoval v Neapoli a roku 1914 se rozhodl emigrovat za oceán do Bostonu. Zde si Ferragamo otevřel ochod na opravu obuvi a obuv šitou na míru, čehož začaly brzy využívat velké americké celebrity. Po několika letech strávených v Americe se Salvatore vrátil do Itálie a usadil se ve Florencii, kde začal tvořit obuv pro ty nejmocnější a nejbohatší ženy, jako například Evu Peron či Marilyn Monroe.

Během 50. let dvacátého století rozšířil Salvatore svůj podnik na několik set zaměstnanců, kteří vyráběli okolo stovky ručně dělaných párů bot denně.

Salvatorův design obuvi vždy představoval něco výjimečného, neobyčejného až bizarního a často sloužil pro ostatní designéry bot jako hlavní inspirace.

Salvatore Ferragamo zemřel roku 1960 ve věku 62 let, ale společnost Salvatore Ferragamo, kterou založil, žije dál. Společnost Salvatore Ferragamo dnes kromě obuvi vyrábí také kabelky, luxusní oblečení, hedvábné doplňky, hodinky a kosmetiku.

Ferragamovu společnost po manželově smrti převzala jeho manželka Wanda a později jejich šest dětí.

Jako počest tomu, co Salvatore Ferragamo vytvořil, slouží muzeum Salvatore Ferragamo ve Florencii, které bylo otevřené roku 1995 jeho manželkou Wandou Ferragamo a rodinou. Muzeum obsahuje nejen tisíce modelů bot vytvořené slavným Ferragamem, ale také kolekce oblečeníkabelek a obrovský archiv s dokumenty.

Boty od Ferragama, boty navždy!

Smyslem samotného Salvatora Ferragama bylo vytvořit boty, které prostě přesně padnou. Proto také Salvatore začal studovat lidskou anatomii a jako vodítko k výrobě dokonalé obuvi považoval správné rozdělení váhy těla na klouby samotné nohy.

Během 40 let vytvořil Salvatore Ferragamo přes 20 000 modelů obuvi, a na více než 350 dostal přidělené patenty, které jsou uchované ve Státním archivu v Římě. Salvatore tak například vytvořil tolik známé jehlové boty nebo boty na korku. Dnes jsou boty od Ferragama stejně tak módní, jako byly kdysi. V dámských kolekcích najdeme boty na vysokém podpatku, balerínky, i krásné kozačky, a tak si každý při výběru přijde na své ve všech ročních období.

I v pánských kolekcích najdeme mnoho modelů, ať už sportovních nebo elegantních, vždy ale velmi módní! U obuvi značky Salvatore Ferragamo si nelze nevšimnout jejich dokonalé propracovanosti, jemných detailů a veliké neobyčejnosti!


Kabelky a další módní doplňky

Líbí se Vám dokonalé kombinace stejného stylu šperků a kabelek nebo dokonce Vašich Ipodů a náramků? Pak přímo pro Vás jako by byly stvořené módní doplňky značky Salvatore Ferragamo.

Pro pány přináší Salvatore Ferragamo například přepychové, nevšední a krásně barevné a vzorované kravaty, které určitě zaujmou každého kolemjdoucího!

Rafinovanost a nesmírná překvapivost stylu, to je značka Salvatore Ferragamo!

Kolekce jaro/léto 2009

Dámské i pánské kolekce značky Salvatore Ferragamo pro jaro/léto 2009 se nesou ve stylu lehkosti, vzdušnosti a pečlivé propracovanosti. Dámská kolekce pro nadcházející období roku 2009 působí velice jedinečně svými asymetrickými střihy, hlubokými výstřihy, a velkými límci. Ani tato značka nezapomněla do ženských modelů vnést pánské střihy, které jsou dnes tolik moderní a žádané.

Designéři pánské kolekce se naopak nebáli pro pánské modely použít ženských prvků a výrazných barev, jako je růžová, oranžová, či tyrkysová. Celé obleky v jedné zářivé barvě nebo kreace těchto jasných barev v kombinaci s béžovou, či šedou působí velice pozoruhodně a muže neobyčejně rozjasní!


Pečujte o sebe se značkou Salvatore Ferragamo

Značka Salvatore Ferragamo přináší pro dámy i pány neodolatelné a smyslné vůně. Přitažlivá a atraktivní dámská toaletní vůně Incanto Charms je spojením zimolezu, mučenky, jasmínu, turecké růže, santálu a pižma a v ženě lehce vyvolá pocit neodolatelnosti a sebevědomosti.

Pánská vůně Incanto Pour Homme je vůně plná sicilských pomerančů, pelyňku, bambusových listů, santálového dřeva, bílého pyžma a vetiveru. Máte rádi unisexové vůně? Pro Vás oba pak připravila společnost Salvatore Ferragamo vůni plnou Itálie, vůni Tuscan Soul, která je vytvořena z bergamotu, hořkého pomeranče, magnólie, pomerančových květů, květů kosatce a fíkovníku. Díky této vůni se každý den ocitnete v Itálii.

Autorem článku je Lenka. K.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu