Stella McCartney – talentovaná dcera slavného otce / Profil návrhářky

Stella McCartney – talentovaná dcera slavného otce / Profil návrhářky

25. února 2009, Stella McCartney, Paul McCartney, Chloe, Gucci, YSL, adidas, H&M, Stella in Two

Sponzorované odkazy

Již Stellina první kolekce se vyznačovala jasným krejčovským uměním, přirozeným sebevědomím a sexy ženskostí. V roce 1997, teprve dva roky po dostudování školy umění a designu, byla jmenována tvůrčí ředitelkou Chloe v Paříži. Módní dům nesoucí její jméno byl otevřen v roce 2001 ve spolupráci s Gucci Group.

Zvířecí materiály? Nikdy!

Britská módní návrhářka zdědila své slavné příjmení po otci, bývalém členu skupiny Beatles, Siru Paulu McCartneym. Její maminka Linda byla rockovou fotografkou a aktivistkou za zvířecí práva. Stella je vegetariánka a pro svoje návrhy zásadně nepoužívá žádné kožené materiály nebo kožešinu. Její kolekce zahrnují dámské oblečení, doplňky, sluneční brýle, parfémy, spodní prádlo a organické přípravky na pleť. Vůně Stella byla úspěšně představena v září 2003, na ni navázal o tři roky později parfém Stella In Two. První luxusní organické kosmetické produkty byly představeny ve spolupráci s YSL Beaute v roce 2007. Jedná se o výrobky, jež obsahují 100% organické aktivní přísady, které připravují déle jak tři roky.

Tisk občas spekuluje o tom, zda nebyl Stellin rychlý vzestup v módním průmyslu způsoben protežováním. Návrhářka nicméně vždy tvrdila, že by se proslavila i kdyby neměla slavného otce. Stella se provdala v roce 2003 za nakladatele Alasdhaira Willise, se kterým má v současnosti tři děti. Na svatbu přišlo mnoho celebrit a nevěsta na sobě měla róbu, které byla poupravenou verzí svatebních šatů její zesnulé maminky.

Stella pro H&M a adidas

V roce 2004 zahájila návrhářka dlouhodobou spolupráci s adidas. Kritiky uznávaná kolekce adidas by Stella McCartney, se od té doby ještě rozrostla o několik kategorií, včetně oblečení na běhání, do posilovny, na jógu, tenis, plavání, tanec, golf a pro zimní sporty. Jedná se o jedinečnou kombinaci Stellina unikátního designu s charakteristickou péčí pro detail. O rok později byla představena veleúspěšná kolekce pro H&M která byla celosvětově rozprodána v rekordně krátkém čase. V loňském roce značka prodělala velkou expanzi, především v oblasti Asie.

Léto 2009

Letní kolekce se vyznačuje jemnými pastelovými, převážně tělovými barvami a lehoučkými hladkými materiály. Nechte se inspirovat!

Zdroje: www.stellamccartney.com/ www.vogue.co.uk http://en.wikipedia.org/…la_McCartney

Autorem článku je Zuzana V.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu