Vyražte za značkovým oblečením do outletů! / Outlety a outlet móda

Vyražte za značkovým oblečením do outletů! / Outlety a outlet móda

27. února 2009, Outlety, Cenové akce a slevy, Značkové obchody, Kvalitní a luxusní zboží, Fashion Arena Praha Štěrboholy, Outlet Tuchoměřice, Freeport Hatě, Otlet Parndorf

Sponzorované odkazy

Pro ty, kteří rádi kupují dražší značkové oblečení, a přesto chtějí ušetřit, jsme připravili článek o outletech. Přichystali jsme si pro Vás výběr z několika outletů nejen u nás v České republice, ale i blízko našich hranic.

Vyražte s námi do outletu za slevami a různými super cenovými akcemi.

Historie outletů

Outlet je nákupní centrum, ve kterém najdeme značkové obchody, jež poskytují na prodávané zboží výrazné slevy a různé cenové akce. Většinou se jedná o zboží dovezené ze zahraničí, a to obzvláště oblečení z předchozích sezón. Slevy na jednotlivé zboží se pohybují od 30%, ale můžou se vyšplhat až na 90% slevu za kus.

Outletová centra se rozmohla na počátku 80. let ve Spojených státech amerických, kdy se tak výrobci zbavovali nadbytků jejich produktů. O něco později se outlety začaly otevírat v Evropě, nejdříve ve Velké Británii a pak hlavně ve Francii, Itálii nebo Německu a Rakousku. U nás, v České republice, se první outlety objevily po Sametové revoluci a v dnešní době se outletové obchody a centra stávají u zákazníků často vyhledávanými typy obchodů.

Nakupovat v outletu je totiž zárukou a stoprocentním spojením velmi výhodné ceny a značkového, kvalitního a luxusního zboží. Cílem outletů ale není jen poskytnout svým zákazníkům slevy, ale také uvolnit místa v prodejnách novým sezónním kolekcím.

Co se týče velikosti outletů, nacházejí se v České republice jak obrovská centra, tak malé obchody specializující se pouze na nějaké značky.
V České republice patří mezi nejznámější outlety Outlet Tuchoměřice, Outlet Štěrboholy, Freeport outlet v Hatích a dále pak plno malých outletových obchodů. V Rakousku, nedaleko Vídně, se pak nachází Outlet Parndorf.

Pojďme se nyní vypravit do jednotlivých outletů a podívat se jaké značky si zde můžeme koupit.


Outlet Tuchoměřice

Již brzy budete mít tu čest vypravit se na skvělé nákupy do outletu Tuchoměřice, který se nachází v blízkosti letiště Ruzyně. Přesné stanovené datum pro otevření tohoto komplexu však pořád bohužel vyřčeno nebylo.
V tomto outletovém centru budete moci najít přes 170 obchodů s oblečením, módními doplňky, kosmetikou i elektronikou a zastoupeny zde budou i některé české značky, jako například Baťa nebo OP Prostějov. Ze zahraničních prestižních značek se zde bude nacházet zastoupení společností Valentino, Missoni, Baldinini, Pierre Cardin či Lacoste a samozřejmě mnoho dalších. Načerpat sílu a odpočinout si zde po nebo mezi nákupy můžete v několika restauracích.

Outlet Štěrboholy

Dalším pražským outletem je Fashion Arena Štěrboholy, který funguje již nějakou dobu. I tento outlet Vám nabídne širokou paletu sortimentu od oblečení přes obuv až po elektroniku. I zde si můžete nakoupit v přepychových obchodech s luxusními značkami jako je GANT, GAS, Wrangler, Levi Strauss, Park Avenue, Pepe Jeans, Mexx. a jiné. Posedět si můžete v jedné z několika kaváren, barů a restaurací.


Freeport Hatě u Znojma

Jako jeden z úplně prvních outletů v České republice byl u nás postaven komplex Freeport Hatě, který se nachází nedaleko Znojma. Zastoupení zde mají světoznámé značky Calvin Klein, Diesel, Envy, Gear, Mandarina Duck, Mango, Tommy Hilfigher, Vagabond a mnoho jiných luxusních obchodů. I toto outletové centrum Vám samozřejmě nabízí množství posezení.


Outlet Parndorf

Pokud se rozhodnete spojit příjemné s užitečným a navštívit krásnou a pro nás nepříliš dalekou Vídeň, určitě nepromarněte outletové středisko Parndorf, které je opravdu proslulé svými až neskutečnými cenovými akcemi a velice známými značkami. Věřte, že ani zde Vám nebude nic chybět a budete se zde cítit jako v ráji!


outletovými centry lehce propadnete mánii nakupování. Důležité je ale zmínit, že propadnete velice výhodnému nakupování, jelikož si domů přinesete, vzhledem k cenám v ne-outletových značkových obchodech, o hodně levnější, ale stejně kvalitní a přepychové modely těch samých značek. A to se opravdu vyplatí! Na internetových stránkách těchto outletových komplexů často také najdete i různé cenové akce, které v outletových obchodech právě probíhají.
A tak neleňte a honem za těmi neskutečnými slevami, kterými si můžete být opravdu jistí.

„Zdroj“: www.designer-outlet.at, www.fashion-arena.cz, www.freeport.cz, www.outletyvcr.cz, www.mapaobchodu.cz Maria Teijero / Digital Vision / Thinkstock

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu