Maškarní ples - změna identity na jednu noc

Maškarní ples - změna identity na jednu noc

1. března 2009, maškarní ples, škraboška, kostým, maškarní kostýmy pro dospělé, maškarní bál, paruka, maškarní převlek, Benátský karneval

Sponzorované odkazy

Maškarní ples je společenská akce, na kterou pozvaní hosté musí dorazit oděni v kostýmu či alespoň se škraboškou na obličeji. Tyto plesy se začaly pravidelně pořádat již v 16.století v Itálii. Jednalo se o taneční události určené pro vyšší společenskou třídu, které byly obzvlášť populární v Benátkách. Do dneška se tam každý rok koná tradiční Benátský karneval, který pokaždé přiláká do města tisíce turistů. Kostýmy, které zde můžeme spatřit jsou přepychové a velmi drahé, nemůže si je tedy dovolit každý. Jak se ale správně obléknout na maškarní u nás?

Kostým

Maska dodává jedinci pocit anonymity, případně nové identity na celou noc. Mnoho lidí se tak má tendenci chovat trochu odlišně než normálně a často si i více vyhodí z kopýtka. Pokud si nechcete kostým zakoupit ani sami složitě vyrábět, existuje velké množství půjčoven, kde vám jej na ples zapůjčí. Oblíbenými bývají různé profesní uniformy, obzvláště pro ženy, které je volí pokud chtějí vypadat sexy či provokativně. Jedná se především o uniformy zdravotních sestřiček, policistek či letušek.

Škraboška

Pokud na žádné velké přípravy na ples nemáte čas, dozdobte společenské šaty či smoking škraboškou. K dostání jsou různé varianty, od klasických elegantních až po divočejší zvířecí. K nepoznání vás kolikrát může změnit i pouhá paruka. V kombinaci se škraboškou pak máte perfektní maškarní převlek.

Gumová maska

Gumové masky zakrývající celý obličej vám zajistí dokonalou anonymitu, ovšem mají hned několik nevýhod. Většinou nejsou vybaveny otvorem na pití, a tak pokud si chcete dopřát drink, musíte si masku sundat. V gumové masce bývá také horko a bude se vám nejspíš potit obličej. Na druhou stranu všechny kolem velmi pobaví a pomůže vám stát se středem pozornosti!

Maškarní ples je především o zábavě, a proto ať už máte kostým jakýkoliv, nezapomeňte si večírek především skvěle užít!

Zdroje: http://www.carnivalofvenice.com/ http://en.wikipedia.org/…querade_ball http://www.maskarni.cz/ http://www.perfection2.com iStockPhotos / Thinkstock

Autorem článku je Zuzana V.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu