Vintage a Retro styl je stále in! / Retro oblečení

Vintage a Retro styl je stále in! / Retro oblečení

4. března 2009, retro, retro móda, vintage, vintage móda, retro oblečení, vintage oblečení, móda 80. léta

Sponzorované odkazy

Jistě jste si všimli, že módní trendy v poslední letech dosti tíhnou k retro a vintage stylu. Retro je teď všude, kam se podíváte. Nové trendy inspirované módou dob minulých se najednou objevují na přehlídkových molech, retro nosí celebirty, retro zaplňuje regály a věšáky butiků.

Módní návrháři si vždycky pro své nové kolekce brali inspiraci z minulosti a „recyklovali“ tak módní trendy, které jen trochu upravili, aby co nejlépe vyhovovali soudobé společnosti. Například taková móda let osmdesátých, která je mimochodem letos hodně v kurzu, byla sama inpsirována vypasovanými obleky a ramenními vycpavkámi ze 40. let, ale dovedena do extrému.

Jaké retro je letos in?

Jak už jsem uvedla výše, letos se s módou vracíme do let osmdesátých, do let, kdy vlasy a šperky byly velké, make-up nápadný a nosily se vycpávky. Nebojte se! Nové trendy jen otrocky nekopírují ty z této velmi kreativní éry, ale pousouvají je dál. Je to tedy více drzé, ne tak velké ani ne tak pestré a nápadné, materíály jsou jemnější a méně geometrické a vzory na dámském oblečení ženštější. V osmdesátých letech také vznikl ve Spojených státech jeden dnes velmi populární hudební styl – hip hop a móda, jež nosili příznivci této hudby, dnes zažívá alespoň u mladé generace velký comeback. Nemůžeme opomenout ani originální styl Michaela Jacksona, Madonny či Prince, kteří taktéž podstatně ovlivnily módu této doby. Na druhé straně oceánu, ve Velké Británii, se v této době už nějaký čas těší velké oblibě Punk a jak sami můžete vidět i dnes je móda ovlivněna tímto stylem stále v kurzu. Punk's not dead, tedy alespoň ne v módě.

Stejně tak i jako v minulém roce i letos se budou nosit hippie prvky a tzv. bohémský styl. Rozevláté šifonové i bavlněné blůzky s květinovým potiskem, velký návrat zažívají světlé široké jeansy do zvonu. Puntíky a celkový styl à la 60. léta jsou už letos na ústupu, ale jistě můžete svůj outfit oživit nějakým veselým doplňkem ve stylu této doby.

Míchání různých stylů, to je na retru a vintage módě to nejlepší. Nemusíte se držet strikně jen v hranicích té či oné doby. Naopak míchejte je dohromady, tím docílíte perfektního looku.

Kde koupit retro oblečení?

Koupit nějaký ten kus retro oblečení nevyžaduje dnes žádnou námahu. Například značky TopShop, H&M nebo Mango nabízejí opravdu široké množství oblečení s retro či vintage motivy, se kterými budete stoprocentně in. Tak neváhejte a oblečte si „plísňáky“, džínovou bundu, tričko se sepraným efektem, velké barevné brýle a vysoké podpatky!

Zdroje: www.nymag.com, www.topshop.com, www.mango.com, www.blackvoices.comwww.blackplanet.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu