Džínová móda 2009 / Džínový seriál část 2.

Džínová móda 2009 / Džínový seriál část 2.

18. března 2009, džíny, rifle, jeans, jeansy, džíny trendy, džíny historie, denim, džínová móda, džínová bunda, džínová sukně, džíny trendy, módní trendy 2009, džínové oblečení

Sponzorované odkazy

Snad každý, a to bez rozdílu věku, má dnes ve svém šatníku alespoň jedny džíny. Bez denimu bychom si už asi ani nedovedli svůj šatník představit. Je to nestárnoucí klasika, která zřejmě nikdy nevyjde z módy a navíc je to prvek tak pružný, že se lehce přispůsobuje novým trendům a požadavkům společnosti. Jaká bude džínová móda pro rok 2009? To vám představím v tomto článku.

Pracovní oděv nebo projev rebelie?

Jak jsem se již zmínila, džíny jsou dnes velmi populární a tvoří základ nejednoho šatníku, avšak ze začátku je nosily pouze kalifornští zlatokopové. Populárními se staly až v 50. letech minulého století, a to pouze mezi mladými lidmi. Avšak džíny byly, navzdory své funkčnosti a pohodlnosti, chápany jako módní výstřelek a projev rebelství. A to nejen kvůli svému původnímu užití, ale také díky takovým rebelským hvězdám, jako byl James Dean. Později se džíny spojovaly například s hvězdami rock and rollu, s motorkáři, pouličním stylem, v neposlední řadě s punkem. Pro bývalý východní blog byly „texasky“ , jak se u nás džínům v té době říkalo, symbolem západní kultury a svobody.

Dnes už džíny nejsou chápany jako projev rebelství a nosí je takřka všichni. Ke kalhotům přibyly sukně, šaty, bundy, vesty nebo košile, denim se využívá i při výrobě bot a kabelek. Pojďme se teď společně podrobně podívat na letošní trendy v džínové módě.

Džíny – Trendy 2009

Co se týče džínů, tak hlavním trendem je letos zůžení, a to hlavně u pánských modelů. Dámy stále můžou nosit džíny cigaretové, bokové, zvonové, velmi trendy budou letos džíny se 7/8 délkou a džíny na pánský styl. I nadále se nosí tzv. baggy džíny, tedy velmi široké džíny s níže posazeným rozkrokem. Podle vlivu trendů z 80. let letos můžeme na ulicích objevovat i džíny s dírami na kolenou apod.

Móda 80. let je letošní hlavní inspirátorkou, a tak se pomalu vrací i džínové bundy. Ženy jistě nešlápnou vedle s úzkou džínovou sukní nebo kraťásky. Vkusně můžou vypadat i džínové šaty, ovšem jen na mladých a štíhlých dívkách.

Jak vidno, letošní nejen džínové trendy si berou inspiraci z minulosti, a tudíž můžete v podstatě nosit cokoliv, v čem se budete cítit pohodlně. To je přece hlavní přednost denimu.

Zdroje: www.hm.com, www.mango.com, www.guess.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu