Armani, ta pravá značka pro Váš šatník! / Pánské oblečení Armani

Armani, ta pravá značka pro Váš šatník! / Pánské oblečení Armani

20. března 2009, pánské obleky, pánské oblečení, pánské oblečení Armani, Giorgio Armani, Emporio Armani, Armani Exchange, Armani Collezioni

Sponzorované odkazy

Giorgio Armani je značka, která je ve světě módy velkým pojmem a mnozí ji považují za velvyslance italské módy. Samotný návrhář Giorgio Armani je pak pasován na jednoho z nejvýznamějších, nejvlivnějších a samozřejmě i nejbohatších návrhářů na celém světě.

Giorgio Armani – návrhář i podnikatel

Giorgio Armani je znám hlavně svými pánskými kolekcemi, na které se v dnešním článku zaměříme. Ty však tvoří jen zlomek Armaniho tvorby, která kromě kolekcí dámského a dětského oblečení zahrnuje i doplňky, brýle, hodinky, parfémy, kosmetiku a dokonce i řadu pro domov. Jak vidno, Giorgio Armani není jen výnikající a talentovaný návrhář ale i zdatný podnikatel, jeho posledním záměrem je otevřít si luxusní hotely a letoviska ve světových metropolích jako Londýn, Tokio, Paříž, Milan, New York či Dubai. Společnost Giorgio Armani S.p.A již úspěšně provozuje kavárny, restaurace a noční klub.

Společnost Giorgio Armani má hned několika samostatných řad, ve kterých se zaměřuje na rozdílné cílové skupiny. Řady, které nabízejí pánské kolekce a na které se dnes zaměřímě jsou Giorgio Armani, Armani Collezioni, Armani Exchange a Emporio Armani.

Giorgio Armani

Pánská kolekce řady Giorgio Armani je plná kontrastů, mísení kultur a splynutí různých chutí. Přináší neobvyklou rovnováhu mezi formálním a pohodlným stylem oblékání. Klasická tmavá saka jsou nakombinována s lehkými lesklými a splývavými kalhotami, vše je dovršeno elegantními šálami. Této kolekci vévodí barvy jako modrá, fialová, šedá a hnědá.

Armani Collezioni

Armani Collezioni je kolekce určená zralým mužům, kteří nechtějí žádné chvilkové trendy, ale kladou důraz na kvalitní a klasičtější oblečení. Filosofii značky dokonale vystihují čtyři pojmy – elegance, modernost, nonšalance a přitažlivost. Taková je i kolekce jaro 2009. V této kolekci najdete i pánské obleky, o kterým jsme psali nedávno. Dále neformální saka z lehkých materiálů, košile s květinovými materiály a splývavé kalhoty. Kolekce je laděna do přírodních barev, jako je bílá, béžová, hnědá, šedá, ale také námořnická modř.

Armani Exchange

Tato řada byla vytvořena v roce 1991 a zaměřuje se spíše na mladší zákazníky. Zahrnuje urban style i prêt-à-porter produkty, zvláště pak polo trička, džíny apod. Tato řada je zároveň i cenově nejdostupnější.

Emporio Armani

Taktéž řada Emporio Armani je zaměřena na mladé zákazníky. Tato řada je se svými 140 obchody po celém světě nejrozšířenější Armaniho řadou. Zahrnuje prêt-à-porter módu, parfémy, hodinky, sluneční brýle i jiné doplňky. Letošní jarní kolekci vévodí tmavé barvy jako tmavě modrá a černá, jež doprovází šedá a bílá. I zde narazíme na splývavé a lesklé materiály.

Zdroje: www.giorgioarmani.com, www.nymag.com/fashion

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii pánské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu