Dámské džíny 2009 / Džínový seriál část 3.

Dámské džíny 2009 / Džínový seriál část 3.

25. března 2009, dámské džíny, dámské rifle, džíny 2009, džíny, rifle, jeans, jeansy, džíny trendy, džíny historie, denim, džíny trendy, módní trendy 2009, džíny styly, džíny střihy, Skinny jeans, Baggy jeans,

Sponzorované odkazy

Je tu třetí díl našeho džínového seriálu a tentokrát se po ohlednutí do historie seznámení s letošními džínovými trendy zaměříme na dámské džíny. Přiblížíme vám různé střihy a nejnovější trendy.

Džíny tvoří základ snad každého dámského šatníku, jsou totiž velmi praktické a pokaždé s nimi můžete dosáhnout jiného looku; v džínách a formálnějším sáčku budete vypadat elegantně a naopak , když si k nim obléknete jen tričko nebo sportovní bundu, docílíte tak léžernějšího vzhledu. Jistě mi dáte za pravdu, že vybrat si ten správný střih džínů může být někdy celkem náročné, a tak, pokud ještě nemáte ozkoušeno, co vám sluší nejvíce, je tu pro vás stručný průvodce střihy a styly džínů.

Skinny džíny

Skinny džíny, Slim-fit džíny neboli hezky česky cigaretové džíny jsou mezi ženami a dívkami posledních pár let na vrcholu oblíbenosti. Není se čemu divit, tyto džíny jsou totiž velmi sexy a pěkné štíhlé postavě lichotí. Skinny džíny jsou šity přímo na tělo a kolem kotníku jsou často ještě zúženy, kopírují tak přesně linie nohou. Tyto džíny však vyžadují velmi štíhlou postavu s menšími boky. Nejlépe pak vypadají k vysokým podpatkům. Nejnovějším, i když trochu znovuzrozeným trendem jsou tzv. plísňové džíny, které se tešily velké oblibě v 80. letech.

Straight cut

Straight cut neboli rovný střih zahrnuje rifle, jejichž obvod nohavic je stejný po celé délce. I tyto džíny však vyžadují štíhlější postavu, zvláště pak ženám s plochým zadečkem prokáží službu. 

Boot cut

Boot cut jsou džíny, jež jsou zúženy v části stehen a kolen a dále se zvolna rozšiřují. Tyto džíny opicky prodlužují nohy a hodí se i pro ženy s oblejšími křivkami, neboť odpoutávají pozornost od širších boků a opticky vyrovnávají postavu.

Bell-bottoms

Tyto džíny známe pod českým názvem zvonáče. Zajímavou připomínkou je jistě fakt, že zvonové kalhoty (tehdy ještě ne džínové), byly hodně rozšířeny mezi americkými námořníky již začátkem 19. století a také mezi kovboji, kteří si díky širším nohavicím mohli plátěné kalhoty přetáhnout přes obuv. Pod vlivem hippie trendů se zvonové džíny v poslední době opět dostávají do kurzu, ačkoliv se do nich ženám ještě moc nechce. Pokud se vám však tento look riflí líbí a rády se stilizujete do hippie módy, neváhejte a oblečte si je.

Baggy džíny

Baggy džíny jsou velmi široké a mají u rozkroku níže posazené nohavice s velkými zadními kapsami. Nosí se na bocích. Jsou charakteristické pro skateovou a urban módu. Tyto džíny byste neměla nosit, pokud máte plochý zadeček a kratší nohy.U krátkých nohou není totiž vhodné, aby džíny v rozkroku visely, protože to opticky zkracuje nohy, a tudíž byste vypadala jako v pytli. V souvislosti s baggy džínami bych chtěla zmínit další z posledních dámských džínových trendů, kterými jsou tzv. Boyfriend cut jeans,což jsou džíny, které vám budou o pár čísel větší a vypadají tak, jako byste si je vypůjčila od svého přítele. Tyto džíny jsou nyní velmi oblíbenými mezi celebritami.

Doufám, že už máte jasno a tudíž víte, na jaké džíny do obchodu vyrazíte. Nikdy však není na škodu vzít si kamarádku, která Vám při výběru určitě pomůže.

Zdroje: www.shopstyle.com, www.hm.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu