Jean Paul Gaultier, rebel za každou cenu! / Profil návrháře Jean Paula Gaultiera

Jean Paul Gaultier, rebel za každou cenu! / Profil návrháře Jean Paula Gaultiera

31. březen 2009, Jean Paul Gaultier, Jean Paul Gaultier parfémy, Jean Paul Gaultier biografie, Madonna

Sponzorované odkazy

Když se vysloví jméno francouzského návrháře Jean Paula Gaultiera, většině módních znalců vyvstane před očima jeho proslulá kuželovitá podprsenka, kterou ještě více proslavila Madonna při svém turné v roce 1990, nebo kilt či dokonce korzety pro muže. Jean Paul Gaultier, ač francouz, vždy spíše tíhl k londýnské pouliční scéně než k pařížské vysoké krejčovině.

Jean Paul Gaultier se narodil 24. dubna roku 1952 ve francouzském městě Arcueil. Do školy ho to moc netáhlo a radši tak trávil dny v domě své babičky, kde celé dny kreslil návrhy svých imaginárních kolekcí a poslouchal drby místních dam a dívek, které k babičce chodily pro nějakou tu radu, jak být krásnější a taktéž nechat si číst z karet.

Jean Paul Gaultier, rebel za každou cenu! / Profil návrháře Jean Paula Gaultiera (http://www.luxurymag.cz)

Gaultier návrhářem již v 16 letech

Gaultier se dokonce nevrhal ani na studium designu, ale místo toho posílal své skeče různým slavným návrhářům. V roce 1970 si ho všiml Pierre Cardin a zaměstnal ho jako svého asistenta. V té době bylo Gaultierovi pouhých šestnáct let. Avšak u Cardina se Jean Paulovi nevedlo dobře, jelikož ho Cardin z důvodu nadbytečnosti propustil. Poté pracoval krátce u Jacquese Esterela, u něhož se naučil téměř vše, co se později stalo jeho signifikantním stylem a později též v módním domě Patou.

V roce 1974 se však ke Cardinovi vrátil, aby propagoval společnost v Manile. Jeho návrhy byly mezi vlivnými Filipíňany velmi oblíbené, a to dokonce tak, že mu prý filipínská vláda odmítla vydat výjezdové vízum, když se chystal zemi opustit. Nicméně nakonec prohlásil, že mu zemřela babička, a tak mohl odjet. Když se tedy v roce 1975 vrátil zpět do Paříže, disponoval Gaultier už dosti pěnězi na to, aby představil svou první kolekci a v roce 1981 přišel poprvé se svým dnes tolik charakteristickým neuctivým a drzým stylem. Po dalších pětadvacet let se věnoval čistě jen své práci a své značce, když mu však v roce 2003 přišla nabídka omladit ducha tak klasické značky, jako je Hermés, neváhal a přijal místo hlavního designéra.

Jean Paul Gaultier, rebel za každou cenu! / Profil návrháře Jean Paula Gaultiera (http://www.luxurymag.cz)

Hvězdná spolupráce

Jean Paul Gaultier, rebel za každou cenu! / Profil návrháře Jean Paula Gaultiera (http://www.luxurymag.cz)Gaultierovou módou byla nadšena i zpěvačka Madonna, která si od něj nechala navrhnout kostýmy na turné Blond Ambition včetně oné nechvalně proslulé kuželovité podprsenky a korzetu. Spolupráci s tímto francouzským enfant terrible pak ještě zopakovala v roce 2006 při svém úspěšném turné Confessions. Madonna však není jediná, která využila talentu a originálních nápadů Jean Paula Gaultiera, jeho kostýmy zdobily v minulém roce na turné Kylie Minogue nebo dokonce rockera Marilyna Mansona. Gaultier spolupracoval nejen se zpěváky, ale i s filmaři. Jeho výtvory jste mohli vidět ve filmu Luca Bessona „Pátý element“ nebo ve filmu „Kika“ Pedra Almodóvara.

Zdá se, že Jean Paul Gaultier umí jít v jakékoliv době proti proudu a vždy tak dokáže rozvířit někdy celkem klidné vody módního světa.

Zdroje: www.fashion-forum.org, www.wikipedia.org, www.jeanpaulgaultier.com

Autorem článku je Beáta B.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu