Restaurace Allegro v Praze získala prestižní hvězdičku Michelin. Historicky první v ČR.

Restaurace Allegro v Praze získala prestižní hvězdičku Michelin. Historicky první v ČR.

12. březen 2008, Restaurace Praha, Allegro, Andrea Accordi, Four Seasons, Michelin, restaurace, allegro.cz

Sponzorované odkazy

Podle zpravodajského serveru www.idnes.cz do České Republiky konečně putuje nejprestižnější kuchařské ocenění, hvězdička Michelin. Konkrétně do luxusní restaurace Allegro v Praze, která je součástí hotelu Four Seasons.

Hvězdička Michelin je světově uznávané ocenění, které pro šéfkuchaře dané restaurace znamená mnohdy všechno. Příkladem budiž pokusy o sebevraždy, kterými se snažili řešit ztrátu hvězdičky někteří významní světoví kuchaři. Nebudeme však sklouzávat k bulváru, protože Andrea Accordi, coby šéfkuchař pražské restaurace Allegro, nemá k podobným myšlenkám sebemenší důvod.

Restaurace Allegro v Praze získala prestižní hvězdičku Michelin. Historicky první v ČR. (http://www.luxurymag.cz)

Andrea Accordi je původem Ital, který převzal v roce 2007 post šéfkuchaře v Allegru po svém kolegovi Vitovi Molicovi. Andrea Accordi získal pro luxusní restauraci v Praze sice hvězdičku první, pod jeho vedením však hvězdičku Michelin již v roce 2004 získala restaurace Onice v pětihvězdičkovém hotelu Villa la Vedetta s vyhlídkou na Florencii.

Pokud se rozhodnete zajít do této vyhlášené restaurace v Praze, musíte se připravit na to, že Allegro je restaurace odpovídající počtu hvězdiček hotelu Four Seasons a tomu samozřejmě odpovídají také ceny. Průměrná útrata na osobu za večeři je kolem 2 500 Kč. Jenom pro představu předkrmy se pohybují v řadech stovek korun, hlavní chod pak v řadech tisíců.

Každý kdo však miluje dobré jídlo, a je třeba si uvědomit, že pod tímto slovním spojením se neskrývá pouze chutný pokrm, ale také atmosféra či profesionální obsluha, by měl jednou za čas podnik, podobný pražské restauraci Allegro, navštívit.

Andrea Accordimu gratulujeme a přejeme jemu i italské kuchyni v Allegru hodně úspěchů i do budoucna.

Restaurace Allegro v Praze získala prestižní hvězdičku Michelin. Historicky první v ČR. (http://www.luxurymag.cz)

Autor fotek: David Port / MAFA
Zdroj: idnes.cz

Autorem článku je asi. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu