Buď originální v Diesel Jeans! / Džíny Diesel

Buď originální v Diesel Jeans! / Džíny Diesel

19. dubna 2009, jeans Diesel, DIESEL, Renzo Rosso, Marc Jacobs, džíny Diesel, Diesel oblečení

Sponzorované odkazy

Další značkou z džínového seriálu je DIESEL. Profil tohoto labelu jsme na našem webu již představovali. Časy se mění, což pro módní průmysl platí dvojnásobek, a proto se na konci článku dozvíte nemilou novinku spojenou právě s prodejem značky DIESEL pro ČR. Teď, ale pojďme pod pokličku džín DIESEL.

Otec značky DIESEL

Do podvědomí lidí dostal tuhle italskou „stálici“ mezi džínami pán jménem Renzo Rosso. Syn rolníka narozený v roce 1955 v Padově, kde studoval průmyslovou výrobu textilu. Když byl přijat na ekonomickou univerzitu v Benátkách, začal při studiu podnikat a stal se tak spoluzakladatelem skupiny Genius Group, kde vznikaly nové módní značky a mezi nimi i DIESEL aj. V roce 1985 získal Rosso značku DIESEL jen pro sebe, a jelikož je znám svým ironicky módním charakterem, začal bořit mýty o přístupu k reklamním kampaním. Nejzajímavější spot s názvem „Diesel pro úspěšný život“ parodoval názor na výrobky, které Vás údajně učiní šťastnými.

V každém případě marketingovou strategii má diesel promyšlenou, jelikož skoro každý druhý teenager ví, co je hlavním artiklem téhle značky. Né, každý už je ale ochoten utratit za tyto džíny 200 euro a výše. Taková je totiž začínající cena, za kterou se dá model od DIESELu koupit. Diesel má mnoho střihů. Mezi nejčastěji prodávaný ženský střih patří tzv. LOW jeans, což jsou sexy bokovky rovného střihu. Skvěle padnou jak k vysokým podpatkům, tak i k teniskám. Zajímavé jsou dále DIESEL ZATHAN , které jsou pohodlné, i když jsou extrémně seprané s imitací bláta. Kdo si potrpí na širší střihy, můžou pro něj být volbou DIESEL ROLAN nebo GRUSON .

Ted´ je na místě oznámit nemilou novinku posledních měsíců a tou je, že kamenné obchody Dieselu byly v České republice zrušeny! Nevylučuje se, ale obnovení. Každopádně pro modely z nové kolekce budeme muset nejblíže do prodejen ve Vídni.

Horkou novinkou (pozitivní) je také to, že pro kolekci na jaro/léto 2010 přizval Rosso ke spolupráci samotného Marca Jacobse, který bude navrhovat hlavně pánskou kolekci.

Ačkoliv se tyto džíny prodávají téměř po celém světě, není žádným tajemstvím, že patří do světové desítky nejpadělatelnějších značek. Proto bych chtěla varovat ty, jenž si chtějí v budoucnu koupit italské, padnoucí džíny za „perfektní cenu“ za kterou je prodávají na internetových out-letech, jelikož se mnohdy může jednat o levný „dovoz“. 

Autorem článku je Jana R.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu