Nezbytnost na léto – Koktejlové šaty!

Nezbytnost na léto – Koktejlové šaty!

10. dubna 2009, koktejlové šaty, společenské šaty, letní šaty, Christian Dior, letní šaty, šaty do tanečních, koktejlky

Sponzorované odkazy

Koktejlové šaty jsou nezbytným doplňkem na léto, pro horké dny i prohýřené noci. Koktejlové šaty je možné sehnat v různých barvách i stylech. A pokud zvolíte vhodné doplňky, můžete nosit šaty na mnoho způsobů.

Kde se vzaly?

Koktejlové šaty mají svou historii, která začíná rokem 1948, kdy návrhář Christian Dior předvedl kolekci modelů s hlubokým výstřihem, s ramínky či bez nich a s odhalenými rameny a sukní dlouhou do poloviny lýtek. V roce 1947 Christian Dior představil svou první kolekci, která nesla jeho jméno. Vědom si módní situace po válce, představil tzv. New look, který vymanil dámskou módu z neohebných parametrů války a velebil krásu ženských tvarů.

Tyto šaty byly navržené tak, aby si je žena mohla obléci jak odpoledne, tak večer. Koktejlové šaty bylo možné nosit v odpoledních chvílích zábavy i na večer, stačilo pouze odložit kabátek a žena se nemusela převlékat. Dnes jsou za koktejlové šaty považovány všechny krátké a barevné šaty z pohodlných materiálů.

Svůj název šaty získaly proto, že se často nosily na odpolední pití koktejlů, kam se honosné večerní róby nehodily. Odtud název koktejlové šaty nebo také „koktejlky“. Ženy dříve nosily tyto šaty do divadla, do tanečních a na čaje o páté. Dříve byly nezbytným módním doplňkem ke koktejlovým šatům rukavičky.

I v dnešní době můžete nosit koktejlové šaty na společenské události, návštěvy divadla nebo odpolední slavnostní setkání. V létě jsou koktejlové šaty skoro nepostradatelné. Jak jinak by bylo možné v létě přežít horké dny než v krátkých šatech ze vzdušného materiálu v moderních barvách. Právě v barevnosti těchto šatů se nemusíte držet zpátky. Koktejlové šaty nejsou „malé černé“ šaty, takže při této příležitosti si můžete zvolit jakoukoli barevnost či ornamenty se zdobením.

Zdroj: http://www.edressme.com/, http://www.tzu.cz/

Autorem článku je Lucie Z.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu