New York City – město, které nikdy nespí!

New York City – město, které nikdy nespí!

12. dubna 2009, Program ESTA, New York, Američané, New York City, Newyorčané, Manhattan, Brunch, Brooklyn, The Rockefeller Center, Central Park, Empire State Building, The View, Time Square, China Town, Carnegie Hall, Socha Svobody, Marshalls, Century 21st, Soho

Sponzorované odkazy

V Americe je mnoho měst, která jsou proslulá po celém světě, a jedním z nich je bezpochyby New York.
Město, které nikdy nespí, město módy, filmů, město plné nejrůznějších rozdílů.

Díky zavedení bezvízového programu ESTA se do New Yorku, stejně jako já před nedávnem, můžete bez velkých problémů vypravit i Vy.
Chtěla bych Vám tak přiblížit toto město z pohledu turistky, která ale absolvovala v New Yorku 18 dnů v obklopení New YorčanůAmeričanů, kteří se do tohoto úžasného města přistěhovali.


Kam v New Yorku za kulturou?

New York City, kde v současné době žije přes 8 miliónů lidí, je opravdu bezpočetně míst, kam se podívat. Plno restaurací představující nejrůznějších národní jídla, barů, moderní i starší památky, parky a samotný Manhattan může uspokojit Vaše nároky na tu nejlepší dovolenou.

Možná by bylo nejlepší začít v New Yorku typickým brunchem. Brunch je pozdní snídaně, na které si pochutnáte v malých i větších restauracích, a to nejlépe s přáteli. Okuste tak začátek dne typickým míchaným drinkem pro brunch – šampaňské s pomerančovým džusem, jenž v New Yorku nazývají mimosa, energii tak můžete dobýt kafem a nasytit se třeba různě servírovanými vajíčky s tousty. Zavítat můžete do čtvrti New Yorku, Brooklynu a posnídat tam v proslulé útulné restauraci Dizzy´s a Finer Diner nebo Lil Frankies v East Village.
Nebylo by nádherné se na chvíli zastavit v tomto rušném městě a vychutnovat si tuto báječnou atmosféru snídaňového ráje?


Odpoledne si můžete vyšplhat na top budovy Rockefeller Center a kochat se pohledem na město, Central Park nebo Empire State Building či další výškové budovy a obdivovat taje přírody, jako je Hudson River.
A pak si spolu s New Yorčany a dalšími s lidmi můžete jít odpočinout do Central parku a projet se třeba loďkou na jednom z krásných jezírek.


Budete-li hledat navečer jedinečnou restauraci, která Vám naservíruje výborně namíchané koktejly, alko i nealko drinky a přitom budete chtít zažít něco úžasného, vřele Vám doporučují restauraci The View na vrcholu hotelu Mariott Marquis, který se nachází na ulici Broadway, přímo na Time Square.
Čím je tato restaurace zajímavá? Přece tím, že se otáčí kolem své osy, a Vy tak máte každou sekundu jiný pohled na New York. Jiný a pořád tak úžasný.
Komu by se nechtělo na okamžik zastavit a vydechnout a přitom se otáčet se vysoko v nebi mezi těmi nejvyššími budovy na světě.


Na romantickou a skvělou večeři si můžete vyrazit do Brooklynu, do uliček s červenými cihlovými domy, ke kterým vede řada schodů olemovaná propleteným kovovým zábradlím. A možná, že i Vám, jako mě, bude tato část New Yorku připomínat tak trochu Holandsko.
Osobně vřele schvaluji restauraci Bar Tabac na Smith Street, která servíruje výborné francouzské pochoutky, romantickou restauraci Stan´s Place, kde ochutnáte dobrůtky, které se vaří v New Orleans, nebo útulnou vinnou restauraci Bacchus Bistro, kde Vám také naservírují vynikající francouzské pochoutky a skvělá vína.
A pak můžete vyjet do jakoby úplně jiného světa, ale v tomtéž městě, do China Town a obdivovat zde tamní kulturu.

Foto: iStockPhoto / Thinkstock

Pokud budete v New Yorku, stálo by určitě za to vyrazit si někam, kde budete mít příležitost potkat místní Newyorčany a zároveň se pobavit ve velkém stylu. Jedním z takových míst může být bar The Bell House, ve kterém se nachází i prostor určený koncertům a různým větším akcím nebo zavítejte do Le Poison Rouge, kde jsem například já navštívila projekt Pecha Kucha, jež se věnuje sbližování lidí, kteří se věnují architektuře, designérství, grafice a dalším zajímavým projektům.


Lahodí-li Vašim ouškám klasická hudba, neměli byste v New Yorku vynechat návštěvu známé Carnegie Hall, kde Vám naservírují ten nejlepší repertoár, a sami budete svědky nevídané akustiky.
A samozřejmě se nezapomeňte vyfotit u Sochy Svobody na Liberty Islandu a vychutnávejte si svůj vlastní pocit svobody v tomto obrovském městě.


New York a fashion

Pokud jste si stejně, jaké já všimli, že v různých seriálech a filmech běhají dámy po New Yorkubalerínách a lodičkách, i když venku mrzne a pořád jste si říkali, že to tak být nemůže, tak jste se, stejně jako já, mýlili. Mohu Vám to totiž jen potvrdit. Možná je to tím, že se v New Yorku nachází perfektně propracovaný systém metra, kterým se dostanete na roh jakékoliv ulice přesně tam, kde se nachází bar, do kterého chcete každopádně zavítat.


Pokud dále přemýšlíte, jak se asi lidé v New Yorku oblékají, ráda Vám na tuto otázku odpovím: „Jednoduše. V tomto městě mrakodrapů vede černá barva, legíny, úzké džíny, kabátky a různé módní doplňky. Newyorčané to opravdu nepřehání s barevnými kreacemi, ale mají rádi extravagantnost ve vzorech a dodržují pravidlo, že více je někdy méně. A opravdu jim to sluší!


New York je město módy a obchodů všech světoznámých značek, které Vám denně nabízí až neuvěřitelné slevy těch nejlepších módních návrhářů.
S klidem si zde koupíte lodičky Guess v přepočtu za 900 Kč, nebo kabát Calvin Klein za 1000 Kč, a tak utrácet v tomto městě jde opravdu samo. Tyto levné, značkové modýlky se velmi dobře nakupují v obchodních centrech jako je Marshalls nebo Century 21st. Ale stejně snadno, jako si zde lze pořídit značkové věci levně, tak stejně snadno lze natrefit na butik, kde si nejlevnější věc pořídíte za 8 000 Kč.
Velice zajímavým a prospěšným místem, kde si skvěle nakoupíte, jsou většinou menší butiky, kde se prodívají recyklované, ale luxusní oblečení. V New Yorku se nachází mnoho malých, nezávislých a neznámých butiků s vlastní výrobou a designérstvím různých modelů oblečení.
Ceny v těchto buticích jsou, pravda, vysoké, ale zase si můžete být jisti, že tričko, které máte na sobě, je kvalitní, ručně šité a na celém světě jej můžete vlastnit jen Vy.

Foto: iStockPhoto / Thinkstop

Pokud máte rádi ulice, kde si nakoupíte všechno najednou a chodíte jen z obchodu do obchodu, můžete zavítat do čtvrti Soho, kde se nachází ulice, které Vám nabízí neskutečný počet všech možných obchodů rozličných značek módního, kosmetického a dalšího odvětví.


A tak se dnes celkem snadno sami můžete za oceánem v New Yorku přesvědčit, jak úžasné toto město je, projít se známými uličkami, vyrazit za nákupy a užívat si do syta svůj vlastní americký sen.

„Zdroj“: www.photoxpress.com, www.thinkstockphoto.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii cestování a gastronomie.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu