Pánové, obout prosím! / Pánské společenské boty

Pánové, obout prosím! / Pánské společenské boty

18. dubna 2009, Společenská obuv, pánská obuv, pánské boty, boty do společnosti, společenské boty, pánské boty na svatbu, pánské boty na ples.

Sponzorované odkazy

Úžasně padnoucí oblek, perfektně sladěná kravata s košilí, výborně zvolená aktovka. Ano, to všechno nepochybně patří k outfitu pravého gentlemana, ale jen špatně zvolenou obuví se dá pokazit sebedokonalejší zevnějšek. Proto neváhejte a nechte se inspirovat našim malým přehledem pánského obutí.

I dnes často potkávám české muže ve špatně sedícím obleku, nevhodně zvolené obuvi a s nehezkou aktovkou. V takové chvíli si říkám, že mít s ním já nějaké důležité obchodní jednání, moji důvěru by si zřejmě nezískal. Vysoké nároky jsou všude ve světě kladené především na obuv. A výrobci to dobře vědí. Ty nejluxusnější firmy prezentují své nejnovější modely společenské obuvi téměř jako klenoty. Není divu.

Druhy pánské obuvi

Někteří pánové možná ani netuší, že na trhu existuje několik variant společenské obuvi, a proto se nemusí bát její nepohodlnosti, stačí si jen správně vybrat. K takovému nejzákladnějšímu druhu patří boty se šněrováním, které zná jistě každý z nás. Tyto boty mají dvojí provedení, buďto šněrování uzavřené, nebo otevřené. Uzavřené šněrování působí elegantněji a více se hodí do společnosti. Některé modely šněrovacího typu mohou vlastnit takzvané kolíčkování, což jsou malé dírky po povrchu obuvi, ovšem tato ozdoba jim ubírá po formální stránce. Dalším známým typem jsou mokasíny, jednoduché, praktické, v dnešní době společensky tolerované a přesto elegantní. Najdou se i typy ozdobené vkusnou sponou, která botě přidává na výraznosti.

Péče o obuv

Ovšem mít perfektní obutí znamená umět se o něj také starat a pravidelně o něj pečovat. Na trhu je k dostání spoustu ošetřovacích přípravků ne jedné značky, na všechny typy materiálu, stačí si jen vybrat. K dostání jsou v každé prodejně obuvi.

Polobotky a mokasíny

Jednotlivé firmy přicházejí dvakrát do roka s obnovenými kolekcemi, které kopírují aktuální módní trendy. Společnost Tod's v sezoně podzim – zima 2007/2008 představuje polobotky z lakované černé kůže, ozdobené efektní přezkou, ale i obuv s tkaničkami.

Salvatore Ferragamo zase pro nadcházející sezonu představil třeba mokasíny s efektním vzorováním krokodýlí kůže, zatímco pro volný čas doporučuje manažerům kotníkovou semišovou obuv.

Zdroj: www.amazon.com, www.salvatoreferragamo.it, www.gucci.com

Autorem článku je Lucie S.. Článek najdete v kategorii obuv.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu