Česká móda v podání Kláry Nademlýnské / Profil Klára Nademlýnská

Česká móda v podání Kláry Nademlýnské / Profil Klára Nademlýnská

27. dubna 2009, módní návrhářka České republice, Klára Nademlýnská, česká módní návrhářka, kalendář Vodka Absolut 1999, Tvář kampaně Philips-Look hot everyday, Retrospektivní exhibice českého designu v letech 1990-2005, módní přehlídky kolekcí Kláry Nademlýnské, Tereza Maxová, kolekce pro jaro a léto 2009, Butik Kláry Nademlýnské

Sponzorované odkazy

Mezi další módní návrhářky v České republice patřící mezi špičku ve svém oboru, můžeme pyšně zařadit i módní návrhářku Kláru Nademlýnskou. A my se v tomto článku s velkou radostí ohlídneme za životem a předcházející i současnou tvorbou právě této úspěšné ženy. I tato česká módní návrhářka je úspěšná nejen u nás, ale i za hranicemi. Vlastně, jak se za chvílí dozvíme, dá se říci, že nejdříve byla úspěšná za hranicemi, a pak až u nás, v České republice.Klára Nademlýnská má za sebou již mnoho úspěchů, několik velice zdárných kolekcí a módních přehlídek, a proto již neztrácejme čas a pojďme se na to vše podívat.


Módní návrhářka Klára Nademlýnská, měla o své profesi rozhodnuto již velmi brzy. Už své studium na střední škole zasvětila oblasti módy a rozhodla se vystudovat střední oděvní školu v Praze, kde se naučila základy své profese. Po absolvování této školy odjela Klára Nademlýnská za hranice České republiky, přímo do centra módního světa, do kouzelné Paříže. V Paříži strávila Klára několik let v luxusní Pret-a-porter, kde pracovala nejdříve jako modelistka střihů, a pak se na několika kolekcích sama podílela, a to přímo jako módní návrhářka. Svou první kolekci představila Klára světu v roce 1994 a o 4 roky později, tedy v roce 1998 otevřela v Praze svůj první butik, o kterém se v našem článku také zmíníme.

V roce 2004, nejen díky vstupu nového partnera do společnosti Kláry Nademlýnské, ale i díky úspěšnosti a žádanosti jejich modelů, čemuž se vůbec nelze divit, se rozhodla Klára Nademlýnská její kolekce rozšířit o kolekce Klara Jeans a Klara Sport.


Úspěchy Kláry Nademlýnské u nás i za hranicemi

Určitě úspěšným byl model AQUARIUS pro kalendář Vodka Absolut 1999 v Paříži, přičemž byl tento model zvolen jako model pro muzeum Absolut Vodky v Paříži. Neméně důležitá a zdařilá byla také kolekce pro ELITE MODEL LOOK v roce 1999, dále první vlastní módní přehlídka modelů Kláry Nademlýnské, která byla dokonce filmována pro NDR TV Hamburg či přehlídka kolekce pro zimu 2000/2001, prezentace kolekce jaro/léto 2001 v Paříži, rozhovory pro německou televizní stanici VIVA TV v roce 2002 a v pak roce 2003 interview pro německou televizní stanici Trend Scaut TV, pro evropské MTV či Fashion TV Libanon.

Velkým zdarem byla „Tvář kampaně Philips-Look hot everyday“ od září do prosince roku 2007. Módní návrhářka se dále v roce 2004 podílela na natáčení televizního dokumentu o české módě opět pro německou televizní stanici ARD.

Úspěšná byla zajisté její módní přehlídka pro jaro a léto 2005 v Monaku a „Retrospektivní exhibice českého designu v letech 1990–2005“, exhibice byla vystavena v Galerii současného umění v Praze. Neméně úspěšné, zajímavé a lákavé jsou po mnoho let v Praze také módní přehlídky kolekcí Kláry Nademlýnské.

Kolekce a tvorba Kláry Nademlýnské

Od roku 2001 pracuje pro Kláru Nademlýnskou známá a krásná modelka Tereza Maxová, která představuje hlavní tvář značky.

Kolekce Kláry Nademlýnské jsou spojením veškerých možných stylů, od elegantního po sportovní. Klára se nebojí spojit nekonvenční fantazii a praktičnost užití, jehož výsledkem jsou romantické, ale i odvážné kousky. Co víc, její modely jsou nadčasové, a tak i ty z roku 2002 můžete obléknout nyní a zaručeně budete vypadat báječně.


V kolekcích z roku 2003–2004 dokonce objevíme pánské prvky, které jak víme, josu velice moderní i v současné době. Modelům Kláry Nademlýnské nechybí kouzlo a osobitost, a to ani u sportovních outfitů nebo byznys oblečení. Kolekce tvoří jak jednobarevné kousky, tak vzorované modýlky, oboje je neobyčejně nápadité. U některých vidíme, s jakou hravosti Klára Nademlýnská modely vymýšlí a pohrává si s nápady, které se nebojí ve skutečnosti realizovat.

Kolekce Kláry Nademlýnské jsou spojením odvážnosti, romantiky, hravosti a její nápaditosti.


Kolekce 2009

kolekci pro jaro a léto 2009 můžeme říct, že se nese v duchu minulých let 20. století, jak je to dnes moderní, a přitom použila na modelech jak přírodní tak tmavé barvy.
Oblečení v kolekcích se vyznačuje lehkostí a řádnou špetkou extravagantnosti, která dělá modely opravdu lákavé. Kolekce 2009, to jsou zajímavě prošité a trendy tuniky, splývavé topy na tělo ale i ty volnější a nařasené s poutavými vzory i doplňky. Svršky mají často volný střih a kuželovité rukávy.


Můžeme zde ale také najít rockerské bundičky na tělo se zlatavým zipem a sexy výstřihem či sportovní mikinky s kapucí v přírodní barvě.
I tato kolekce je hodně nadčasová, a tak se nemusíte bát, že její modely budete nosit pouze jednu sezónu.
Oblečení z kolekce pro 2009 využijete při jakékoliv příležitosti, v práci nebo na procházce, cílem módní návrhářky Kláry Nademlýnské je totiž vždy vytvořit kolekce, které se opravdu budou nosit.


Butik Kláry Nademlýnské, kde si z nádherných kolekcí vyberete ten správný módní úlovek, se nachází na Praze 1 v Dlouhé ulici č. 3.


„Zdroj“: www.klaranademlynska.cz

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu