Luxusní uhlazenost Chloé / Profil Chloé

Luxusní uhlazenost Chloé / Profil Chloé

3. května 2009, Chloé, Gaby Aghion, Jacques Lenoir, Karl Largerfeld, Stella McCartney, Phoebe Philo, Hannah MacGibbon, jaro 2009, léto 2009, módní doplňky,

Sponzorované odkazy

Módní a velice luxusní společnost Chloé založila roku 1952 Gaby Aghion, která odmítala škrobenost módy 50. let 20. století. Tehdy se rozhodla založit takový módní dům, který bude vyrábět řady luxusních oděvů vysoké kvality a prestiže, které bude nazývat luxusní Pret-a-Porter. A takto vlastně vznikla řada kolekcí, dnes známé pod názvem Ready-To-Wear.
Ještě předtím než totiž vznikl světoznámý módní dům značky Chloé, existovalo několik módních domů, které reprezentovaly ty nejluxusnější kolekce Haute Couture. Samozřejmě byly tyto kolekce velice žádanou a prestižní záležitostí. Problém byl ale v tom, že si je nemohl dovolit každý.


Historie Chloé

Jak již bylo zmíněno, společnost Chloé byla založena Gaby Aghion, pařížankou egyptského původu. Byla to právě ona a její partner Jacques Lenoir, kteří patřili mezi první, jež se snažili o spojení striktních požadavků Haute Couture a těch Ready-to-Wear.
O pár let později, po založení módního domu Chloé v roce 1952, byla představena první kolekce ve známé Le Café de Flore, jedné z nejslavnějších kaváren a místě, kde se setkávali známí pařížští umělci. Gaby Aghion a Jacques Lenoir se poté rozhodli najímat mladé a talentované designéry, kteří přinesou do modelů mladost a energii. Mezi takové designery se zařadil třeba i Carlos Rodriguez. Také to byl právě známý Karl Lagerfeld, který se stal roku 1966 hlavním a úspěšným návrhářem této značky.
Módní dům Chloé se tak brzy stal jedním z nejsymbolič­tějších značek 70. let.

Mezi zákazníky řadící se do stálé klientely domu Chloé patřili Jackie Kennedy, Brigitte Bardotte nebo samotná Grace Kelly. Jelikož se Chloé se stávala čím dál více uznávanou značkou, byl o několik let později na počátku 80. let otevřen první butik této značky.
Během dalších let pracovalo pro tuto značku několik slavných návrhářů, mezi něž se řadí kromě Karla Largerfelda také Stella McCartney nebo Phoebe Philo.
Značka Chloé si získala obdiv i u současných celebrit, které jsou stálými zákazníky této značky. Je to například Kirsten Dunst nebo Nathalie Portman a samozřejmě mnoho dalších.
Po roce 2000 začala Chloé vyrábět také řadu kabelek, kožené zboží nebo obuvi.
V roce 2008 byla jmenována uměleckou ředitelkou značky Hannah MacGibbon, a později představila svou první kolekci pro jaro a léto 2009, o které se dozvíme za chvilku.


Jaro 2009 podle Chloé

O kolekci Chloé pro jaro 2009 se dá říci, že je poněkud uhlazená, ale v dobrém slova smyslu. Jednoduché, volnější střihy a spíše světlejší odstíny barev působí vytříbeně a velice vybraně. Můžeme zde mluvit přímo o francouzském šarmu, který na nás z kolekce dýchá. Nejde si povšimnout, jak si zde módní návrhářka pohrála s tvary zakončení oděvů, což je v současné době ještě až tak nevšední, a proto možná tak poutavé.
V kolekci nás může zaujmout hned několik modelů značky Chloé. Volné kalhoty s prostou jednobarevnou košilí, tmavší šaty na dolním okraji ve zvlněném provedení. Kombinace s bílými balerínami a malou červenou kabelkou nám navíc prozrazují, že v dnešní době není podstatné mít outfit ve stejném tónu barev, ba naopak. Elegantně a neobvykle působí sněhově bílý kabátek opět se zvlněným tvarem okolo zapínání. I zde si můžete povšimout kombinace barev, která celému modelu dodává ten správný říz.


Léto 2009 podle Chloé

Ani v kolekci pro léto 2009 nechybí neobyčejné zakončení a obšití jednotlivých částí oděvů. Často se zde setkáme se zvlněním na lemech rukávů.
Kolekce na léto působí romanticky ale zároveň i velice elegantně. Bílé barvy, i teplé jemné odstíny, lesklé materiály, i kombinace materiálů, to vše představuje kolekce léto 2009. Inspirovat se můžeme nechat bílými něžnými, místy vábně prostříhanými, sexy šatami, v pase stáhnuté nepatrnou mašličkou, kratší košilkou v tmavší zelené barvě a širšími safari kraťasy, doplněné o výrazné červené lodičky, či nádhernými volnými kalhotovými šatami s vázáním okolo krku v tmavší tyrkysové barvě, v pase uvázané širokým páskem s mašlí v béžové barvě.


Chloé řada 2009 pro děti

Pokud chcete stylové obléknout i své děti, i pro ně si značka Chloé připravila speciální řadu oblečení. Najdete v ní vše, co děti využijí. Od trendy rifliček, přes vzorované šatičky, tílka, kraťásky, blůzky, sukýnky, ale i malinkaté kostýmky.
Pokud chcete svou dceru sladit s Vaším oblečením, Chloé je pak určitě ta správná volba.


Módní doplňky Chloé

Stejně jak neobyčejné jsou vždy modely z kolekcí módního domu Chloé, tak stejně výjimečné jsou i módní doplňky této značky.
Na jaro a léto si pro nás připravila módní doplňky v mnoha barvách a odstínech. Od módních luxusních kabelek, přes sluneční brýle mnoha tvarů, nádherné lodičky na podpatcích až po plavky.


Krásná a voňavá s Chloé

Moderní květinová vůně Lisy na Vás zanechá stopy růže, špetka pikantního růžového pepře dodá vůni výraznou příchuť a santalové dřevo spolu s tonka fazolky celou vůni podtrhne na dlouhé hodiny.
Kromě vůní Vám Chloé přináší i sety obsahující sprchový krém, tělový krém, peelingový tělový krém, tělové mléko i sprchový gel a nechybí ani deodorant ve spreji.


Zdroj: www.chloe.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu