Když běhání, tak jedině s Nike Plus / Nike+

Když běhání, tak jedině s Nike Plus / Nike+

29. dubna 2009, Phil Knight, běhání, Nike, Nike+, Nikeplus, Bill Bowerman, Blue Gibbon Sports (BRS), Nike Sport Music, www.nikeplus.com, Nike+ iPod Sport Kit, iPod nano, běh, Apple, Nike+ SportBand, sporttester, Nike+ iPod Watch Remote,

Sponzorované odkazy

Možná i Vás s pomalu se zvyšujícími teplotami a teplejšími dny, chytla chuť si zasportovat. Můžete tak spojit krásné s užitečným a jít si zaběhat. Že o běhání toho víte málo? Nevadí. V tomto článku si nejenže v krátkosti představíme známou, sportovní, značku Nike, ale podíváme se hlavně na projekt této společnosti zvaný Nike+, určený všem zájemcům a fanouškům běhání.

Společnost Nike je americká sportovní společnost, která byla založena v roce 1964 atletem Philem Knightem a jeho trenérem Billem Bowermanem. Tehdy se však společnost Nike jmenovala ještě Blue Gibbon Sports (BRS) a hlavním cílem této společnosti bylo poskytnout sportovcům lepší obuv, než byla tenkrát na trhu.
S názvem i logem spolčenost Nike přišla společnost roku 1971. Logo značky Nike představuje křídlo řeckých bohů a bylo navrženo studentkou grafiky, Carolyn Davidson.
Sídlo společnosti Nike se nachází v Oregonu ve Spojených státech.


Nike spojuje běháním

Nikeplus je ve své v podstatě „internetová stránka“ www.nikeplus.com, virtuální projekt, který spojuje běžce na celém světě motivací, která se snaží v dobrém navnadit potenciální zájemce o běhání. Nike+ spojuje každý den tisíce lidí, běžců, zhruba ve 160 státech světa.

Vše začalo jednoduchým a prostým nápadem, ze kterého se stal jeden z největších internetových portálů pro milovníky běhání, přičemž absolutně nezáleží, jestli běháte na profesionální úrovni nebo jen pro Vaši zábavu.
Nikeplus Vám na svých „internetových stránkách“ www.nikeplus.com nabízí několik nástrojů, kterými si můžete sami sobě sestavit plán, určit cíle, najít trasy nebo dokonce sestavit své vlastní běžecké týmy a nahrávat vaše vlastní fotografie. Zkuste si i Vy tak sestavit vaše trasy a srovnávat Vaše výsledky posledních běhů a sledovat tak, jak se postupně zlepšujete.

Dobíjet energii si zde můžete ze soundtracků Nike Sport Music, které si pro Vás Nikeplus komunita připravila. Tento mix hudby, který zde najdete, Vám opravdu poskytne ten nejlepší a unikátní výběr, který Vám zaručeně dodá energii při každém Vašem pohybu.
Nikeplus Vám také nabízí možnost účastnit se takzvaných virtuálních maratonů. Tak se například můžete online zúčastnit Nike Women´s Marathonu v San Franciscu. Jak online? V podstatě se vlastně tohoto závodu můžete díky Nikeplus zúčastnit kdekoliv na celé zemi. Nikeplus Vám na jejich internetových stránkách přináší celou řadu informací a rad, jak se těchto akcí účastnit.


Nike+ (Plus) iPod Sport Kit

Velice moderní a oblíbenou záležitostí a technickou podporou pro běhání se stal Nike+ iPod Sport Kit. Tato technická věcička, jejíž princip si hned objasníme, vznikla za spolupráce společnosti Apple. V podstatě se jedná o princip, kdy Vaše botasky na běhání v sobě mají zavedený senzor, který je spojen s Vašim iPodem nano. Je to vlastně jakási souprava bezdrátového vysílače, jež Vám při běhání umožňuje při poslouchat hudbu a přitom měřit různé parametry, jako je vzdálenost, kterou jste uběhli, kalorie, které jste spálili, rychlost jakou jste běželi, či jaký jste u běhání měli tep. Tyto údaje si pak můžete nahrát do vlastního počítače, a to i na „webové stránky“ www.nikeplus.com.


Nike+ SportBand

Společnost Nike Vám také přináší lehoučký a jednoduchý sporttester s USB zařízením, který se upevňuje na zápěstí, a s nímž tak snadno a lehce můžete získat přehled o vzdálenosti, kterou jste uběhli, jak dlouho jste běželi, při jakém tempu a kolik kalorií jste spálili. I tento sporttester je spojen s čipem ve Vaší Nike botě a také zde pak můžete s daty z Nike+ SportBand bezproblémově pracovat na webově stránce Nike+, a sledovat tak Vaše úspěchy a snažit se dosáhnout cílů, které jste si sami dali.


Nike+ iPod Watch Remote

Další technickou věcičkou, která Vám zpříjemní Vaše běhání je Nike+ iPod Watch Remote.
Tento dokonalý přístrojek, s kterým také můžete poslouchat hudbu, Vám podá dokonce hlasový záznam a zpětnou vazbu Vašeho běhu, přesněji například o zaběhnutém čase, uběhnuté vzdálenosti a čase či spálených kaloriích a k tomu všemu Vám ukazuje přesný čas na hodinkách.


Možnosti internetové stránky Nike+

S „webovými stránkami“ www.nikeplus.com, máte opravdu neskutečně mnoho možností, jak se více dozvědět o běhání, stát se členy týmu nebo si sami svůj vlastní tým založit.
Nikeplus Vám přináší jedinečnou možnost zapojit se do již existující komunity sportovců, seznámit se s lidmi z celého světa, běhat maratóny, připojit se k ostatním fanouškům běhání a sportu, sledovat své výsledky, počítat si Vaše spálené kalorie nebo si jen o běhání povídat v různých internetových diskuzích a fórech.

Jelikož sportovní značka Nike podporuje ve své společnosti inovaci a ví, že jedině s Vaší spokojeností může tato firma dosáhnout lepších výsledků, můžete i Vy očekávat, že projekt Nikeplus se bude nadále jen a jen zlepšovat a rozvíjet, a Vy tak budete mít pořád větší možnosti, jak se zdokonalovat ve sportu, poznávat nové a jiné věci, techniku a přátelé, s kterými třeba nebudete mít společnou jen touhu na běhání.

„Zdroj“: www.nike.com, www.nikeplus.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu