Jeden kus sexy látky / Overaly 2009

Jeden kus sexy látky / Overaly 2009

7. května 2009, Overal, overaly, kombinézy, Diesel, Mango, Paola Frani, džínový overal

Sponzorované odkazy

Historie Overalů

Overal je typ oblečení, který byl původně vyroben pouze pro pracovní účely. Když se řekne overal, mnoho z nás si pod tím představí nám dobře známé „lacláče“.
Historie overalů je dlouhá a jak zmiňuje naše první věta, byla spojena zejména s prací. V Americe nosily overaly hlavně farmáři, továrníci, konstruktéři, pracovníci na různých stavbách, ale i na železničních drahách. Obecně vzato, byl tento druh oblečení, a to ještě v ne tak daleké historii, spjat pouze s mužským pohlavím.
V 60. letech 20. století se poprvé začaly overaly vyrábět a nosit v různých variacích barev či vzorů, a konečně jej začaly nosit i ženy.
Později v druhé půlce 70. let můžeme overal označit jako jeden ze symbolů americké kultury. Nejvíce populární byly v Kalifornii.
V polovině 90. let se staly velice oblíbené overaly s krátkými nohavicemi, a to zejména v teplých jarních a letních dnech.
A i v současné době nosíme overaly stále s velkou oblibou. Pravda, trochu jinak šité, více extravagantnější, střihově odlišné, dlouhé, krátké, úzké, široké, ale proto tak oblíbené.

Overal je jeden kus oblečení, z jehož dolní části vedou šle, které spojují zadní a přední část kalhot. Dnes i toto ale může být úplně jinak. Šle nahrazuje odlišně střižená látka, nebo dokonce může vršek overalu končit už nad prsy.
Kdysi měly kalhoty většinu široký střih, dnes tuto kalhotovou část najdeme střiženou v tom nejrůznějším stylu.
Pojďme se podívat na tři módní značky, a to Diesel, Mango a Paola Frani, které Vám dokáží, jak různé a pořád sexy mohou overaly být.


Overaly značky Diesel

Hned první značka, kterou si představujeme, námi oblíbený Diesel, nám představuje overal, který nemá žádné šle, ani žádnou látku, a vršek nám jednoduše končí nad prsy. Můžeme si všimnout i jemně zúženého pasu, který je v současné době na overalech velice moderní.
Pokud si myslíte, že overaly patří mezi oblečení, které rozhodně nepatří do práce, pak se mýlíte. I v tomto případě myslí značka Diesel na všechny. Černý, perfektně střižený overal značky Diesel, si můžete obléknout i na to nejdůležitější pracovní jednání nebo zkoušku. Formální vzhled mu dodá nejen černá barva, nýbrž i stojáček s mašličkou u krku a pásek na zapínání trochu níže pod pasem.
Na druhé straně neformálně působí denimový overal volného a košilového střihu. Nohavice overalu jsou krátké a nemá ani zúžený pas, což dodává overalu velice uvolněný vzhled.


Overaly značky Mango

Módní značka Mango si pro nás připravila na toto léto opravdu pestrou nabídku overalů jakéhokoliv střihu, vzorů i barev.
Určitě romanticky budete vypadat s overalem Mango posetým zelenými kvítky a s vázáním na ramínka. Šmrnc tomuto overalu dodá větší pásek béžové barvy.
Pokud máte ráda trochu více extravagantnosti, může se Vám líbit tento lehký, na léto jako stvořený, vzorovaný overal s vázáním okolo krku. Nohavice mají volnější střih, a u konce jsou kalhoty zúžené gumičkou, což dělá kalhotovou část outfitu v současné době velice stylovým.
Rozverně a sexy budete vypadat například v džínovém overalu krátkého střihu, vepředu ozdobeného knoflíky a kapsičkami.


Overaly podle značky Paola Frani

To, že overaly s klidem můžeme zařadit do šatníku i pro ty nejformálnější události, jako jsou různé plesy a důležité večírky, nám dokazuje italská značka Paola Frani. Designérka této značky si pohrála nejen se střihy, ale i barevným sestavením.
Středem pozornosti se zajisté stanete v zářivě oranžovém overalu, jehož některé části jako kapsy a lem krátkých rukávů jsou elegantně obšité třpytivou látkou. Výsledný šmrnc dodá overalu zcela jistě pásek také posetý třpytkami.
Sexy vzhled získáte v blýskavém overalu s hlubokým výstřihem, který je veprostřed spojen jemným a nenápadným řetízkem. Vábivě odhalená ramena, zužující střih kalhot a k tomu tato blýskavá barva z Vás i na významné akci udělá hvězdu číslo jedna.
I tato luxusní značka Paola Frani si pro Vás v kolekci na jaro a léto připravila overal v krémově bílé barvě, končící nad prsy a volnějším střihu kalhot, který se Vám bude hodit zejména v horkých letních dnech, třeba na koktejlové párty.


„Zdroj“: www.diesel.com, www.mangoshop.com, www.paolafrani.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu