Umění v módě –  český módní návrhář Jakub Polanka

Umění v módě – český módní návrhář Jakub Polanka

8. května 2009, Jakub Polanka, český módní návrhář, designér, český módní návrhář, módní návrháři

Sponzorované odkazy

Úspěšnost našich českých módních návrhářů ve světě není vůbec malá. To jsme se již přesvědčily z článků například o designérkách Kláře Nademlýnské nebo Beatě Rajské. Ale že českému módnímu světu umí velet i muži, si dokážeme nyní.
Tentokrát jsme si pro Vás totiž připravili článek o českém, veleúspěšném, známém i mezi zahraničními módními návrháři, o designérovi Jakubovi Polankovi.

Na svou velice úspěšnou kariéru je módní návrhář Jakub poměrně mladý. Narodil se 20. 10. 1979 a svou vytouženou kariéru módního návrháře si Jakub Polanka vysnil již jako mladý kluk. Pro studium střední školy si vybral Střední textilní školu v Brně, po které pokračoval ve studiu na Vyšší textilní škole v tomtéž městě a dále v roce 1999 na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze.
Jeho nesmírná umělecká tvořivost se definitivně potvrdila, když vyhrál cenu Fashion and Technology.
Díky té se v roce 2004 dostal na studium, o kterém sní několik mladých studentů, jako byl on, a to na Institut France de La Mode v Paříži.
I v České republice má za sebou Jakub Polanka několik úspěšných akcí, mezi které můžeme zařadit například prezentaci módní přehlídky na mezinárodním veletrhu módy v České republice, tvorba večerních šatů pro společnost Texrs, tvorba kostýmů pro Divadlo Nablízku či spolupráce se společností Kokaï Lab na designérském projektu IFM.
V Paříži pracoval v oblasti módy a módních doplňků pro STARCK studio. V České republice, v Praze, pak připravoval po několik let kolekce oblečení pro ženy a minulý rok začal s tvorbou ženských kolekcí ve významné a proslulé pařížské módní společnosti PECLERS.


Kolekce Jakuba Polanky

V kolekcích předcházející roku 2009 najdeme jeden extravagantnější model vedle druhého. I ty nejjednodušší modely Jakuba Polanky hýří výstředností na všechny strany. Jakub Polanka se totiž extravagance a neobvyklosti vůbec nebojí a své povolání bere jako umění. Umění dodat modelům kouzlo a propůjčit jim excentričnost, což na něm obdivují nejen další čeští umělci, ale i módní zahraniční společnosti.
Jakub jakoby si rád hraje s jednoduchými doplňky, ať už se jedná o doplňky u oděvů nebo módní doplňky, které celému modelu dodají úplně jiný ráz.
V kolekci z roku 2008 tak například najdeme nepatrné kousky látek, pásky či čepice, které jsou v kombinaci s celým outfitem prostě nepřehlédnutelné. Zajímavým je v této kolekci u některých modelů, jež sami dále můžete vidět, i použití materiálu a třeba jen jedné černé barvy u celého návrhu.

V jeho kolekcích najdeme ale i kousky, které bychom si na sebe mohli přece jenom někam obléci. I přesto tyto modely vyzařují něco neobvyklého. Jsou prosté, ale zajímavé. Je to něco, co u jiných návrhářů budeme hledat ztěží.
Jakub Polanka vytváří svými modely umělecká díla, která jsou obdivována nejen u nás v České republice, ale i daleko za jejími hranicemi.


Umělecká díla balónového střihu

Pokud se bavíme o extravaganci Jakuba Polanky, stálo by aspoň za zmínku její názorné předvedení. Podívejte se sami, jak si tento mladý **návrhář* v roce 2007 pohrál u modelů s materiálem, střihy, doplňky i různými kreacemi.


Kolekce Jakuba Polanky pro rok 2009

Kolekce pro rok 2009 je rozdělena do několika částí. Dámy, které milují večerní šaty, se mohou inspirovat kolekcí pojmenovanou Kolekce 2009 Simple.
Najdeme se převážně šaty černé barvy a jednoduchého střihu. Některé z nich obsahují menší, ale přesto výrazné doplňky, které určitě upoutají zrak ostatních.
Mezi další barvy v této kolekci patří krémová, zlatá i tmavě modrá.
Pro množství střihů, které se v této části kolekce nachází, si zde vybere opravdu každá dáma.


Více extravagantní a sexy byla kolekce pro podzim 2009. I když se v ní nenachází zrovna nejteplejší oblečení, neznamená, že se jí nemůžeme nechat ovlivnit. Najdeme zde modely od sněhově bílé barvy, jako je například tento bílý kabátek, přes stříbrný odstín modelů třeba u těchto zajímavých šatů ze skládaného materiálu, i v kombinaci s bílými doplňky, nebo pak šaty dnes velice moderního střihu s dolu se rozšiřující a nabíranou sukní.


Výstřednost a vytříbenost objevíme v kolekci pro rok 2009/2010 u modelů pouze v jedné černé barvě, zato ve variaci z několika materiálů. Podívejte se sami a kochejte se uměleckými díly tohoto slavného českého návrháře.
Vždyť nemusíme uznávat vždy jen modely, které bychom si v klidu mohly obléci, ale naopak můžeme u tvorby módních návrhářů obdivovat také kreativitu a představivost.
A přesně o tom jsou kolekce a tvorba českého módního návrháře Jakuba Polanky.

„Zdroj“: www.jakubpolanka.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu