Tommy Hilfiger - profil značky Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger - profil značky Tommy Hilfiger

16. července 2008, Tommy Hilfiger, Tommy, Tommy Girl, T-Men, tommy hilfiger oblečení, tommy hilfiger boty, tommyhilfiger.com

Sponzorované odkazy

*„Oblékání by měla být zábava, kreativní cesta jak představit sama sebe oblečením, které oslavuje lidskou jedinečnost. Mé kolekce jsou míněny, aby se vztahovaly k mnoha aspektům lidského života.“* Tato slova nepatří nikomu jinému než zakladateli jedné z celosvětově nejúspěšnějších a nejkvalitnějších oděvních značek, která zachycuje eleganci a jednoduchost klasického amerického stylu. Ačkoli módní návrhář Tommy Hilfiger v současnosti už svou společnost Tommy Hilfiger Corporation kvůli klesajícímu prodeji jejích výrobků nevlastní, stále se značka Tommy Hilfiger řadí mezi ty nejpopulárnější vůbec a nadále tak může plnit svůj účel: Vymýšlet pohodlné kvalitní oblečení, které se hodí jak do společnosti, tak pro volný čas i sport.

Tommy Hilfiger (1951) se narodil jako druhé z devíti dětí v irské katolické rodině v newyorském městě Elmira. Rodičové z něj chtěli mít inženýra, ale rokenrolem uchvácený Tommy se viděl spíše ve světě módy. Po ukončení střední školy začal ve svých osmnácti letech pracovat a jeho první obchody sestávaly z nakupování doma nedostatkového oblečení, které dále rafinovaně upravovával a nakonec prodával v jednom z místních obchodů. V rodné Elmiře pak také zanedlouho otevřel svůj první obchod, který se stal oblíbeným místem všech místních teenagerů ve „zvonáčích“.

Navzdory všem nesnází se zisky Tommy Hilfigera neustále zvyšovaly, a tak ve svých 25 letech již vlastnil síť deseti obchodů po celém New Yorku, které prodávaly jím navrhované oblečení. Na svou vlastní značku si ale musel ještě počkat. Příležitost se mu naskytla v roce 1984, kdy za finanční podpory indického podnikatele Mohan Murjaniho (Gloria Vanderbilt) založil Tommy Hilfiger Corporation, tedy firmu, která o dvacet let poté zaměstnávala téměř pět a půl tisíců zaměstnanců a jejíž hodnota činila 1,8 miliard dolarů.

Tommy Hilfiger jako svůj hlavní zdroj inspirace uvádí hudbu a právě ta mu pomohla stát se legendou ve svém odvětví. Když se rapper Snoop Dogg objevil v březnu 1994 v televizním pořadu Saturday Night Live v červeno-bílo-modrém svetru Hilfiger, vyslal tím všem dospívajícím jasný signál: Tommy je cool! Obratem se Hilfigerovi zisky zvýšily o devadesát milionů a o rok později byl jeho úspěch stvrzen zvolením Mužským módním návrhářem roku. Spolupráce s hvězdami jako Rolling Stones, Britney Spears, Aaliyah nebo Beyoncé se nesla na stejné vlně a dosahovala týchž výsledků.

Tommy Hilifigerovi se podařilo to, oč usilovali prakticky všichni návrháři – zasáhnout americkou mládež, především pak mladé Afroameričany, Latinos a Asiaty, kteří do té doby stáli vždy mimo hlavní proud oděvních obchodů. Hilfiger razil myšlenku, že nové módní trendy vznikají na ulici, ne v designerských studiích v hlavách návrhářů, kteří nemají tušení, co dospívající lidi zajímá. A tento přístup se mu nesmírně vyplatil. Prostě vypadající, nicméně jasně rozpoznatelné oblečení značky Tommy Hilfiger se společně s dalšími produkty, jakými jsou například hodinky, kabelky anebo oblíbené parfémy (Tommy, Tommy Girl, T-Men, Freedom), prodávají po celém světě. V České republice lze Tommyho sehnat v pražském obchodním centru Chodov nebo v brněnské Galerii Vaňkovka.

zdroje: http://www.askmen.com/…ilfiger.html, http://en.wikipedia.org/…mmy_Hilfiger, http://www.tommy.com

Autorem článku je vw. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu