Monika Drápalová a její móda plná překvapení / Monika Drápalová Profil

Monika Drápalová a její móda plná překvapení / Monika Drápalová Profil

28. května 2009, Monika Drápalová, Modrá, Módní návrháři, módní designérka, český módní návrhář, Kolekce Cache - Cache

Sponzorované odkazy

Několik slov o návrhářce

Tato skvělá česká návrhářka se narodila 8. 9. 1970 ve znamení panny, což je znamení hloubavosti, zvídavosti se smyslem pro řád a harmonii, nekonečnou fantazií a touhou po dokonalosti a musíme uznat, že tady to opravdu sedí. Monika Drápalová vystudovala VŠUP (Vysoká škola uměleckoprůmyslová) v Praze, ateliér oděvní tvorby, a také i studium na DAMU, obor alternativní divadlo. Pod jejími návrhy bylo vytvořeno mnoho kostýmů pro film, divadlo i videoklipy, například film režiséra Vladimíra Michálka Amerika, nebo kostýmy k albu zpěvačky Anny K. Její modely jsou i ve sbírkách Uměleckoprůmys­lového muzea v Praze.

Byla oceněna mnoha cenami a tituly, které sbírala už i na škole (cena novinářů a cena publika v Lucembursku), mezi jinými například národní cena Jeunes Créateurs de Mode v Paříži, titul Výtvarník sezony na mezinárodním veletrhu módy Styl v Brně, další rok obdržela 1. cenu za Kolekci 2000 v soutěži Camif. Její modely byly nabízeny až v Japonsku, USA, Libanonu, Belgii, Itálii a dalších. Vedla dokonce i vlastní butik v Lyonské pasáži Thiaffait, později se stala ředitelkou značky Kolorff.

V roce 1988 otevřela v Praze ateliér Modrá a pro tuto vlastní značku tvoří. Byla historicky první českou návrhářkou, které se podařilo vytvořit svou kolekci Haute couture a předvést ji na molech světového centra módy, v Paříži. Mezi její úspěchy poslední doby patří například vítězství v kategorii Oděvní designér roku, na Slavnostním vyhlášení Výročních cen akademie designu ČR za rok 2008, stalo se tak 21.3. 2009, ve Stavovském divadle v Praze. Je šťastnou maminkou malé dcerky Emmy.

Návrhy:

Speciální kolekce Cache – Cache

Návrhářka svou nominovanou kolekci „Cache – Cache" vyjadřuje vlastně něco, jako „dva v jednom". Modely jsou velmi specificky vytvořeny a nabízí několik možností proměny vzhledu. Ráno si vyrazíte v halence, odpoledne ji spustíte a proměníte ji tak v šaty.

Autorem článku je Lucie S.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu