Boty Crocs jsou tak ošklivé, že je musíte milovat! / Crocs

Boty Crocs jsou tak ošklivé, že je musíte milovat! / Crocs

9. července 2008, Crocs, boty Crocs, Crocs boty e-shop, crocs.com, crocs.cz, Crocs e-shop

Sponzorované odkazy

Jistě jste již v českých ulicích zaznamenaly, že dost lidí propadlo kouzlu nápadně barevných a nepříliš hezky vypadajících bot s názvem Crocs. Boty Crocs byly uvedeny na trh teprve v roce 2003 a od té doby si získaly srdce a hlavně nohy milionů mužů a žen napříč generacemi i kontinenty. Ptáte se proč? Crocsky jsou neuvěřitelně pohodlné, praktické a podle sloganu firmy Crocs tak ošklivé, že je prostě musíte milovat.

Crocs byly původně boty určené pro jachting. Tři kamarádi z amerického Colorada hledali boty, které by mohli používat při svém sportovním koníčku. Neměly klouzat, tvořit šmouhy na povrchu lodi, neměla je ničit slaná voda. Pak někde zahlédli prapodivné gumové dřeváky, které tehdy vyráběla firma Foam Creation, a doslova je nadchly. Od původního výrobce proto odkoupili práva a s týmem amerických vědců vyvinuli technologii Croslite se všemi výše uvedenými pozitivy. Za designem bot stojí italští tvůrci, kteří vyhověli i přání zakladatelů firmy Lyndonu Hansonovi, Scottu Seamansovi a Georgi Boedeckerovi přidat pásek, který by v případě potřeby držel patu. Crocsky jsou vyrobeny z materiálů, který je tvořen z uzavřených buněk vyplněných pryskyřicí, která se zahřívá teplem vašeho těla, tvaruje se a tím pádem se příspůsobí tvaru vašeho chodidla. Boty jsou navíc antibakteriální, takže zabraňují vzniku kožních onemocnění chodidel. Jak je známo, bakterie zároveň způsobují zápach, takže s Crocs je smradlavým botám konec! Tvůrcům bot se stal inspirací krokodýl, který je velice silným zvířetem obratným ve vodě i na suchu. Boty Crocs mají být přesně takové.

Firma Crocs uvedla svůj první model bot Crocs Beach ve Spojených státech v roce 2002 a ihned se mezi lidmi stal hitem. Začaly je nosit doktoři, kuchaři, atleti, barmani dokonce i australská pobřežní hlídka. Oceňují je tedy hlavně lidé, kteří musí hodně stát. Boty Crocs jsou takových hitech, že majitelé těchto bot nadšeně popisují jejich všestrannost a vysokou praktičnost na oficiálních stránkách firmy Crocs. Vedle milovníků těchto bot se ale také najdou jejich odpůrci. Na internetu existuje stránka nazvaná I Hate Crocs, kde se tito odpůrci združují a dokonce provozuje i e-shop, kde nabízí trička, placky či tašky s nápisy či obrázky, které hanobí tyto úspěšné boty.

Při pohledu na své zisky se však majitelé značky Crocs můžou takovýmto pokusům jen smát. Vždyť o roku 2002, kdy byly na trh uvedeny první Crocsky vzrostly zisky z jednoho milionu na neuvěritelných 820 milionů. Boty Crocs si přes svou konzervativnost velice oblíbili i Češi a dokonce i muži si často kupují velmi barevné modely. Jen dva odstíny růžové se v pánské obdobě v Česku vůbec neprodávají.

V současné době firma Crocs rozšířila nabídku bot na celou škálu modelů (kolekce podzim/zima 2007/2008 obsahuje i obuv kombinovanou s kůží, kozačky nebo baleríny pro dámy) a začala se věnovat i doplňkům, jako jsou tašky, oblečení nebo ozdoby na boty jibbitz. Boty seženete už skoro na každém kroku, například v Praze v obchodě Oilily a v síti prodejen Destroy za cenu okolo 1000 Kč a ozdoby Jibbitz za 75 Kč.

Zdroje: www.crocs.com, www.wikipedia.com
Fotky: www.invogue.czwww.crocs.com

Autorem článku je Tris. Článek najdete v kategorii kozačky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu