Perfektní letní outfit / Tuniky 2009

Perfektní letní outfit / Tuniky 2009

12. června 2009, Tunika, tuniky, Kolekce pro jaro a léto 2009, Orsay, H&M, Mango, Ralph by Ralph Lauren, pletená tunika, letní outfit

Sponzorované odkazy

Tunika – historie

Tunika, dnes tolik moderní kousek oblečení, má za sebou už podstatně dlouhou historii. A tak dřív než se podíváme na různé značky a jejich výběr, projdeme si aspoň stručně historii tohoto druhu oblečení.
Tunika je tedy druh oblečení, bez nebo s rukávy a rozličnou délkou sahající od ramen někam po boky až po kotníky. Název tunika má latinský původ a v podstatě znamenal kdysi to samé, co znamená dnes. Tunika se nosila již v dobách antického Říma a nosili ji jak muži, tak i ženy. Tuniky byly ovšem tenkrát rozdílné, a to například v šířce, nebo ve znázornění ornamentů. To vše ukazovalo na status lidí v Římské společnosti.
Tuniku nosily i lide v byzantském Řecku, která byla velice podobná chitonu. V antickém Řecku byla tunika zdobena na dolním lemu, a to proto, aby bylo poznat, v jakém městě člověk žije.
Tunika se nosila dále i ve středověku i ve století devatenáctém. Pro každou dobu měl tento oděv své vlastní charakteristiky, které od sebe odlišovaly stavy lidí.
Tunika se hodně nosila i nosí u duchovenstva a různých náboženských řádů. Ti nosí tuto tuniku většinou až ke kolenům. My se však podíváme na tuniku pro ženy z 21. Století. Projdeme si kolekce pro jaro a léto 2009 a modely různých módních značek a jejich butiky.
Tuniky jsou totiž nejenže oblíbeným kouskem oblečení, ale pro sezónu jara a léta také jedním z nejmodernějších modelů. I dnes se mohou lišit různými ornamenty, vzory, či délkou jak samotné tuniky, tak i délkou jejich rukávů. Proto si z nich můžete vybrat tu, která se nejvíc líbí Vám.


Tuniky pro rok 2009

Že máme na výběr z různě dlouhých, širokých či barevných tunik, si ukážeme právě teď.
Klasika v podobě dlouhé černé tuniky s širším pásem dolejšího lemu se v létě skvěle hodí jak k balerínám, flip flopům, tak i k vysokým podpatkům.
Něžná tunika v šedé barvě s jemnými kytičkami, stažená v pase, se díky své přílišné neokázalosti hodí téměř pro jakékoliv letní příležitosti.
Na druhé straně třetí model s prořízlými zády nám ukazuje, jak sexy v létě můžeme v tunice vypadat. Vrchní díl této tuniky je o něco volnější než spodní díl, který opravdu kopíruje ženské tělo. Tato sexy tunika se hodí pro neformální příležitosti, kde se nebudete muset bát ukázat své nádherné tělo.
První tři tuniky jsou vyrobeny u módní společností Urban Outfitters.


O něco výraznější barvy a jiné použití materiálu nám ukazuje druhá série výběru z tunik. První ostře růžová a poslední výrazně modrá tunika značky Anne Klein skvěle omladí a rozzáří každou ženu. Jejich polodlouhé obšité výstřihy jsou díky své neobyčejnosti opravdu poutající a velmi elegantně působí i tříčtvrteční rukávy.
Oproti nim pletená bílá tunika Ralph by Ralph Lauren se může zdát na první pohled spíše obyčejnější. Opak je zde ale pravdou. Větší oka působí na pletených tunikách smyslně a její bílá barva se Vám v létě bude skvěle hodit k Vaší opálené kůži. Jako spodek můžete zvolit široké či skinny bílé kalhoty nebo oblíbené džíny a letní outfit je na světě.


Současné jaro a nadcházející léto budou v módě tuniky s různými vzory a odlišných střihů.
První tunika delšího střihu je zajímavá pro své neobyčejné lemování a barevným módním ornamentům.
Pestře vzorovaná je i žlutá tunika tílkového střihu s širšími rameny nebo tunika oranžové barvy na jedno rameno, která je u krku zdobena volány.
Každá tunika jak vidíte má úplně jiný střih, to ale nic nemění na tom, že jsou všechny nesmírně sexy.


Různě vzorované a jinak střižené je i poslední čtveřice tunik značek Orsay, H&M a Mango.
Tunika značky Orsay bílo-modré barvy má volnější střih a je šita na jedno rameno, přičemž druhý rukáv je půvabně a elegantně široký a dlouhý.
Výrazná tunika žluto-zelené barvy poseta velkými vzory květin a olemovaná kontrastně o hodně tmavší barvou je model pro letní kolekci roku 2009 značky H&M.
I módní společnost Mango si pro Vás na letošek připravila pestrou škálu různých tunik. My jsme si pro Vás vybrali na ukázku elegantnější typy, které se hodí i pro více formálnější události.
Všimněte si na tunikách malých doplňků, které dělají tuniky ještě o něco více zajímavým kouskem oděvu, než samy o sobě jsou.


Tuniky jsou perfektním módním kouskem pro teplejší i chladnější jarní a letní dny tohoto roku. Díky jejich různým střihům a délkám, je můžete kombinovat jak se sukněmi s legínami ale i s džínsy, tak i s různou obuví.
Tak pokud Vám ještě tunika ve Vaší skříni nevisí, je právě nejvyšší čas si ji pořídit.

„Zdroj“: www.hm.com, www.mangoshop.com, www.orsay.comwww.shopstyle.com

Autorem článku je Lenka K.. Článek najdete v kategorii dámské oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu