Rafinovaná a nadčasová - Denisa Nová / Profil návrhářky

Rafinovaná a nadčasová - Denisa Nová / Profil návrhářky

10. června 2009, Denisa Nová, módní návrhářka, český módní návrháři, český módní designér, DNB

Sponzorované odkazy

Denisa Nová vystudovala školu B.A., Ateliér Oděvního a textilního výtvarnictví, Textilní fakulta Univerzity v Liberci. Krátce po ukončení studia získala v roce 2000 ocenění Výtvarník sezóny na Mezinárodním veletrhu Styl v Brně a ještě týž rok úspěšně obhájila titul svojí autorskou přehlídkou. V červnu 2004 reprezentovala ČR v multikulturním projektu Kde nápady nezapadnou (program pod záštitou Britské rady a Britského Velvyslanectví).

Do dnešního dne byla ještě několikrát oceněna titulem Výtvarník sezóny. Od roku 1999 tvoří pod vlastní značnou DNB. To nejnovější z jejího ateliéru naleznete v oděvních studiích DNB v Praze (Náprstkova 4) a v Brně (Veselá 4). Na obou nákupních místech vám buď poradí asistentka, nebo se v některých dnech můžete setkat a poradit přímo s návrhářkou. Denisa vystavuje a prezentuje jak své kolekce, tak kreativní modely po celé Evropě a Spojených Státech, nejen na týdnech módy a autorských přehlídkách, ale i v rámci různých aktivit spojených s designem a oděvní tvorbou. Před dvěma lety získala prestižní ocenění Oděvní designér roku Czech Grand Design 2007.

Modely DNB se prosadily díky progresivnímu a futuristickému pojetí, díky tomu, že jsou nadčasové a nepoplatné prvoplánově novým trendům. Základnímu atributy tvorby Denisy Nové je čistota střihu, promyšlenost a síla v detailech. Denisa často spolupracuje se zpěvačkou a modelkou Ivou Frülingovou. Iviny křehké rysy a porcelánová pleť krásně kontrastují s futuristickými modely DNB. Denisa navrhuje Ivě i oblečení na koncerty.

Sama návrhářka o svých modelech říká: Můj design je interaktivní, je prostorem, je svobodou, je tři v jednom. Výsledkem je myšlenka skládačky. Přináší možnost uplatnit vlastní fantazii a styl. Prosazuje hravost. Je pro mne vzrušujícím spojením dvou extremních poloh, stíráním odlišností pohlaví, nerespektováním hranic a omezení. Je to spoluexistence anarchie, pokory a minimalismu. Mojí Múzou je žena křehká, citlivá a vnímavá, zároveň silná.

Zdroje: http://www.denisanova.cz/ http://www.salon.cz/ http://www.studio-lr.com/

Autorem článku je Zuzana V.. Článek najdete v kategorii módní značky a návrháři.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu