Džíny s dlouholetou tradicí / Lee Jeans

Džíny s dlouholetou tradicí / Lee Jeans

6. července 2009, Lee Jeans, jeany, úzké jeany, overal, Henry David Lee, léto 2009, džíny, rifle

Sponzorované odkazy

Historie značky Lee sahá až do roku 1889, kdy se začaly první produkty – montérky a bundy – vyrábět v městě Salina v Kansasu. Název společnosti se odvozuje od příjmení jejího zakladatele – Henry David Lee. Lee je mezinárodní maloobchodní prodejce a výrobce oblečení pro všední nošení i do práce a ve Spojených státech má víc než 400 zaměstnanců. Je ve vlastnictí VF Corporation, což je největší oděvní společnost na světě. Přestože je Lee Jeans jednou z nejstarších značek jeansů na světě, je stále velice oblíbená. Při výrobě jsou používány stejné tkací a šicí stroje jako ve třicátých letech. Každý vyrobený kus je opravdu unikátní a vysoce kvalitní.

Trocha historie

Značka Lee Jeans se po svém založení rychle rozvíjela a přinášela novinky do světa módy, mezi které patří např. zip na kalhotách. Během 30. a 40. let 20. století se společnost stala předním výrobcem pracovních oděvů v USA. Padesátá léta představovala pro firmu vysoký vzestup, když se začala více zaměřovat na oblečení pro běžné nošení. Během sedmdesátých let se značka zcela přeorientovala z pracovních oděvů na módní výrobky. Byla vytvořena nová módní kolekce pro ženy a sortiment se rozšířil také o jeansové výrobky pro mládež.

Provokativní kampaň

Na jaře 2006 šokovala společnost reklamní kampaní „Lolita“ se silným sexuálním podtextem. Na kampaň byla podáno mnoho stížností, nicméně Rada pro reklamu ji shledala neškodnou. Rada uvedla, že ženě v reklamě je více jak 18 let a je oblečená podle módy, která je mezi mladými ženami v létě běžná a obvyklá. Toto rozhodnutí pobouřilo mnohé rodiče, kteří deklarovali, že si již nikdy nekoupí oblečení značky Lee.

Léto 2009

Kolekce léto 2009 obsahuje především úzké jeany, které jsou již delší dobu in. Vybírat si také můžete ze sexy kraťásků různých délek. Pokud byste si měla v létě pořídit pouze jeden pár jeanů, vsaďte na velmi světlou či zcela bílou barvu – s takovými jeany budete v létě za hvězdu. Velice módní jsou také jeanové overaly, které jsou hitem této sezóny.

Zdroje: http://en.wikipedia.org/ http://www.lee-store.com/ http://www.eu.lee.com/ http://www.adpunch.org/

Autorem článku je Zuzana V.. Článek najdete v kategorii značky a značkové oblečení.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu