Louis Vuitton vs. Luis Vuitton aneb jak poznat originál od padělku?

Louis Vuitton vs. Luis Vuitton aneb jak poznat originál od padělku?

15. března 2008, Louis Vuitton, Luis Vuitton, Louis Vuitton kabelky

Sponzorované odkazy

Původně jsem se chystal napsat malý profil značky Louis Vuitton, ale jednak jich je na internetu dost a jednak jsem se při přemýšlení o článku stále zastavoval u fenoménu fake vs. originál.

Louis Vuitton je bezesporu nejznámější výrobce luxusních dámských kabelek a cestovních zavazadel na světě. Jako takový se také dostal na pozici atakující první příčku nejvíce padělaných produktů na světě.

Bohužel pro značku Louis Vuitton je k vidění na ulicích mnohem více padělků, než originálů. Obzvláště u populárních kabelek z kolekcí Monogram Canvas či Monogram Multicolor, které s oblibou nosívají náctileté rádoby dámy.

Jak rozeznat padělek Luis Vuitton od originálu Louis Vuitton Vám nedokážu přesně popsat. Důvod je prostý, padělatelé stále zlepšují své produkty a navíc je padělatelů více než malé množství, tedy i více variant padělků by Luis Vuitton. Údajně se dají originály Louis Vuitton kabelek poznat podle sériového kódu na štítku, který je všitý dovnitř kabelky. Přesný popis však neznám a upřímně, jak složité může být napodobit originální kód?

Ale nebojte, tento článek bude mít smysl a určitě minimálně některé z vás budou při nákupu nové kabelky Louis Vuitton vědět na co dát pozor.

Samotné padělatele neodhalíte a konkrétní padělek podle typických rysů také nemusíte určit na 100%.

Nejdůležitější je podle mého výběr samotného prodejce. Co se týče kamenných obchodů, je to jasné. Na tržnici nejspíš originál nekoupíte a v Pařížské v Praze se zase nemusíte bát, že Vaše kabelka bude padělek.

Horší to již bude při koupi zboží přes internet, což je v dnešní době čím dál častěji využívaná forma nákupu.

A teď už k věci. Při nákupu přes internet by pro Vás měla být směrodatným faktorem v prvé řadě cena. Kabelky Louis Vuitton se prodávají v cenových relacích od 15 000 Kč do 80 000 Kč (starší plátěné kolece / nové kožené kolekce), samozřejmě nemluvíme o limitovaných edicích, ale o běžných kolekcích.

Když Vám obchodník na internetu nabídne Louis Vuitton Monogram Multicolor za 3 000 Kč, je více než jasné, že se jedná o padělek. Ani sebelepší zdroj nemůže obchodníkovi nabídnout kabelku s nákupní cenou do 5 000 Kč. Krajním případem mohou být kradené kabelky, ale to už je věcí morálky zda budete nosit věc, kterou někdo před tím ukradl.

Druhým orientačním bodem by měly být informace, které obchodník o kabelce poskytuje. Velmi častým jevem nap.ř je, že se prodejci padělků chvástají tím, že jejich “originály” jsou kožené. Obzvláště u nejvíce padělaných modelů z kolekcí Monogram Canvas, Monogram Multicolor či Monogram Mini Lin uvádějí, že se jedná o celokožené kabelky. Opak je pravdou. Ačkoliv taková Tivoli PM ze série Monogram Canvas stojí to co last minute dovolená, jedná se o kabelku vyrobenou z bavlněného plátna, které je pokryto velmi tenkou vrstvou PVC a potiskem motivů a monogramů LV. Prodejci originálů tohle dobře vědí, a proto by nikdy neuváděli, že jsou tyto modely celokožené. Z telecí kůže jsou pouze ručky kabelky a lemování.

Toto pravidlo samozřejmě neplatí pro kabelky z kolekcí Epi Leather či Nomade Leather, které ve svém názvu již obsahují anglické slovo leather, které znamená kůže. Jsou tedy celokožené.

Posledním bodem by měl být celkový přístup prodejce. Nikdy nedůvěřujte prodejci, který k produktu nedoloží dostatečné množství kvalitních fotografií, a už vůbec nedůvěřujte těm, které používají promo fotky ze stránek www.louisvuitton.com či módních časopisů.

Jsem přesvědčen, že se najde i řada jiných rysů, které Vám pomohou odhalit padělek Luis Vuitton od orignálu Louis Vuitton a jsem si jist, že pokud se zeptáte v prodejně LV v Pařížské ulici v Praze, tamní personál Vám poradí.

Přesto doufám, že Vám tento článek pomůže vyvarovat se koupi padělku, který degraduje nejen snahy samotných tvůrců produktů Louis Vuitton, ale koneckonců degradují také Vaši image a o tu by Vám mělo jít v prvé řadě.

Louis Vuitton vs. Luis Vuitton aneb jak poznat originál od padělku?

zdroj: www.louisvuitton.com

Autorem článku je asi. Článek najdete v kategorii kabelky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu