Patek Philippe: Hodinářská značka pro fajnšmekry

Patek Philippe: Hodinářská značka pro fajnšmekry

12. července 2009, Patek Phillipe, hodinky Patek Phillipe, luxusní hodinky

Sponzorované odkazy

Hodinky jsou synonymem prestiže už po více než několik století. Zatímco se však většině lidí vybaví pod souslovím luxusní hodinářská značka Rolex, Breitling nebo Omega, skutečného ducha haute horlogerie nacházíme jinde.

Švýcarská hodinářská značka Patek Philippe se může pyšnit vůbec nejdražšími prodanými hodinkami na světě a ani její ostatní modely nejsou zrovna lacinou záležitostí. Punc exkluzivity je nicméně přirozeně spojený také s jedinečnou kvalitou.

Patek Philippe totiž vedle naprosto okouzlujícího vzhledu dbá především na kvalitní zpracování vnitřku hodinek. Strojky Patek Philippe jsou natolik komplikované, že laici marně tápou, co si pod dech beroucími několika desítkami komplikací představit, a dokonce i znalcům se nad některými počiny Patek Philippe protáčejí panenky a případně i ukápne nejedna slza dojetím.

Historie Patek Philippe

Počátek ženevské společnosti Patek Phillipe & Co. se datuje do roku 1839, kdy původem polský výrobce hodinek Antoni Norbert Patek nastartoval společně se svým kolegou a polským rodákem Franciszkem Czapkem produkci svých prvních kapesních hodinek. Po pěti letech se nicméně jejich cesty rozdělily, načež se Patek spojil s francouzským hodinářem Adrienem Philippem a roku 1851 byla firma s názvem Patek Philippe definitivně založena.

Jestliže jsme již zmínili některá prvenství této značky, je nezbytné říci, že Patek Philippe rovněž stojí za vůbec prvními náramkovými hodinkami v celém Švýcarsku. Ty byly určeny maďarskému hraběcímu rodu Koscowicz. A stejně tak Patek Philippe představil množství nových mechanismů, jakými byli například takzvaný věčný kalendář, chronograf a dokonce dvojitý chronograf, plus minutový ohlašovač, čímž jen potvrdili, že z hlediska kreativity, řemeslné zručnosti a použití inovativních technologií jen obtížně hledají konkurenci.

V roce 1932 byla společnost koupena bratry Sternovými, jejichž potomci vlastní Patek Philippe & Co. dodnes.

Hodinky Patek Philippe

Signaturu Patek Philippe si mohou dovolit nést opravdu pouze mistrovská díla v oblasti hodinářství. Jejich výrobě je věnováno značné množství času, od prvních kontur perem přes samotnou sestavu hodinek až po zhotovení úchvatných pouzder a doplňků. Hodinky Patek Philippe jsou řazeny do několika kolekcí. Některé z nich jsou určeny jak mužů, tak ženám, jiné jsou zase speciálně vyrobeny pouze pro jednotlivá pohlaví, aby tak mohlo doplnit jejich dokonalost.

Calatrava, Gondolo, Aquanaut, Nautilus jsou řady pro muže i ženy. Twenty Four je adresována pouze ženám, kdežto Golden Ellipse zase jen mužům. A to pořád hovoříme o standardních modelech.

Pro opravdové fajnšmekry jsou zde připraveny naprosto unikátní záležitostí, které se pyšní vším, co od hodinek s pověstí, jaké má Patek Philippe, můžeme očekávat – léty osvědčená kvalita, vkusné, velmi detailní a precizní vyhotovení.

Patek Philippe jako vítaný společník

Hodinky Patek Philippe jsou vítaným společníkem úspěšných lidí, kteří si chtějí dopřát jak luxusní módní doplněk, tak především věrného společníka, který je svým mistrovským zpracováním nikdy nezklame.

Mezi vlastníky Patek Philippe se nacházely a nacházejí jak členové královských rodin, papežové, celebrity světa filmu i hudby, jakož i všichni ti další, kteří se mohou chlubit vytříbeným vkusem.

Hodinky Patek Philippe, jedny z nejluxusnějších hodinářských výrobků, které kdy svět spatřil, si právem zasluhují pozornost.

zdroj: http://www.patek.com/

Autorem článku je Václav W.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu