Coco Avant Chanel – nahlédněte do života geniální návrhářky!

Coco Avant Chanel – nahlédněte do života geniální návrhářky!

4. července 2009, Coco Chanel, Coco Avant Chanel, Gabrielle Chanel, Audrey Tautou, Karl Lagerfeld, Chanel, Chanel No. 5, Marilyn Monroe

Sponzorované odkazy

Nový film Coco Avant Chanel (Coco před Chanel, myšleno její mládí). vzbuzuje zájem většiny lidí, kteří mají zájem o módu. Coco Chanel byla jednou z nejdůležitějších osobností historie módy a její nápady jsou nadčasové, její názory jsou i dnes aktuální. Pokud chcete, nahlédnou do života a tvorby této legendy, je právě pro vás nový film Coco Avant Chanel, který před několika dny vstoupil do českých kin.

Coco Avant Chanel

Film Coco Avant Chanel od režisérky Anne Fontaine vypráví divákům zrození a vývoj života módní ikony. Tato módní ikona se narodila ve Francii a jmenovala se Gabrielle Chanel, ale její přátelé a později celý svět jí neřekli jinak než Coco Chanel. Coco Chanel se narodila 19. srpna 1883, po smrti matky strávila se sourozenci dětství v sirotčinci. Sama Coco svou minulost odsunula do pozadí a odmítala se o ní kdekoli zmiňovat.

Coco Chanel a módní revoluce

Její úspěch byl zaručený díky novým nápadům, které přinesli do světa módy svěží vítr. V období války navrhovala oblečení nejen pro vyšší vrstvu, ale pro všechny ženy. Začala využívat nové nápady, byla jedna z prvních, která oblékla ženu do kalhot. Její oblečení bylo pohodlné, volnější a praktičtější a přesto velmi elegantní s nesmrtelným šarmem. Coco Chanel můžeme být vděčné za nezničitelné a vždy elegantní „malé černé“ – což jsou krátké černé šaty, univerzální pro každou příležitost. Módní revoluce, kterou Coco Chanel dala světu, byla obrovská a nejen legendární kostýmy Chanel, ale i ostatní střihy jsou moderní i dnes. Coco Chanel zemřela ve věku 88 let, 10. ledna 1971, v soukromém apartmá hotelu Ritz. Značku Chanel od roku 1983 zastupuje Karl Lagerfeld.

Avant Chanel a Audrey Tautou

Ve filmu ztvárnila Coco Chanel krásná herečka Audrey Tautou. Tato šarmantní francouzská herečka je zatím nejvíce známá díky své roli Amélie z Montmartru, nyní se možná role Coco Chanel stane tou její nejlepší . Audrey Tautou se také stala tváří legendárního parfému Chanel No. 5. Tváří tohoto nesmrtelného parfému byla také legenda Marilyn Monroe, která prohlásila, že to je jediná věc kterou si obléká do postele.

Autorem článku je Lucie Z.. Článek najdete v kategorii ostatní.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu