Hodinky Breguet: Důkaz hodinářského umění

Hodinky Breguet: Důkaz hodinářského umění

1. srpna 2009, Breguet, hodinky Breguet, Abraham Louis Breguet, luxusní hodinky

Sponzorované odkazy

Několikasetletá historie dnes už švýcarské společnosti Breguet je rámována tolika významnými událostmi, že se jen stěží lze divit, že v současnosti je značka Breguet považována za jednu ze tří nejlepších hodinářských značek na celém světě vůbec. Jejich hodinky jsou jednak kvalitně a umně zpracovány, jednak poskytují svým majitelům jakousi auru prestiže a obdivu. Hodinky Breguet jsou sice od roku 1999 součástí koncernu Swatch Group, nicméně ze své slavné historie nadále čerpají a berou si z ní jen to nejlepší. Breguet se může pyšnit tolika průkopnickými vynálezy, že o jeho řazení ke špici oboru nelze vůbec pochybovat. Breguet je symbol haute horlogerie, symbol znalců a fajnšmekrů.

Firma Breguet byla založena v roce 1775 Abrahamem Louisem Breguetem v Pařízi. Patří tak k vůbec nejstarším hodinářským dílnám a během své existence zanechala takovou stopu v oblasti nejen evropské kultury, že ji její reputaci mohou ostatní jen pouze tiše závidět. Breguet navrhování a výrobě hodin a hodinek zasvětil svůj život. Z jeho dílny vzešlo spousta patentovaných vynálezů, nicméně jeden z nich je svým přínosem přece jen předčí. V roce 1801 vstoupil po pěti letech usilovného vývoje do historie tourbillon, královská hodinářská komplikace, která váží jediný gram, ale svým významem předčí tuny zlata. Tourbillon Bregueta totiž eliminuje vliv gravitace na přesnost hodinek a tím je zpřesňuje. Toho data se zároveň do dějin neodmyslitelně zapsala značka Breguet i její majitel. V sedmdesátých letech 20. století byla centrála Breguet přesídlena do Vallée de Joux ve Švýcarsku.

Neustávající inovace ve vývoji technologií ve všech oblastech výroby a prodeje je hlavní devízou společnosti Breguet, díky níž se stala jednou z nerespektova­nějších značek v oblasti hodinářství. V Breguet pečlivě dbají na tradici, avšak stále (anebo kvůli tomu) jsou o krok napřed oproti ostatní výrobcům kvalitních a luxusních hodinek. Nadto úzkostlivě střeží svůj punc originality, což se přirozeně promítá i do jejich hodinek. Breguetovo motto spočívalo v důrazu na to, aby se žádné hodinky pod jeho hlavičkou nevyrobily stejně. Bez sériové výroby, jen s mistrovskou prací mistra řemeslníka, tak přicházejí na svět hodinky Breguet.

Hodinky Breguet lze rozdělit do osmi základních kolekcí, k nimž je třeba připočíst jednu vyhrazenou těm nejluxusnějším modelům, hodinkám ověnčených klenoty. Jsou to: Tradition, Classique, Classique Complications, Marine, Héritage, Type XX / Type XI a Reine de Naples. Každá z kolekcí je definována určitými rysy. Zatímco Tradition se nejvíce blíží tradičním modelům A. L. Bregueta, Classique se pyšní střízlivým, jednoduchým a především elegantním vzhledem. Héritage vybočuje z řady svým hranatějším zpracováním, zatímco například Reine de Naples je určena výhradně ženám, královnám všeho druhu.

Hodinky Breguet sloužily jako nejcennější doplněk mnoha významných postav lidské historie. Prvním vlastníkem byla Marie Antoinetta a její choť Ludvík XI. K dalším pyšným vlastníkům patřil například Winston Churchill, Napoleon Bonaparte, George Washington, Sergej Rachmaninov, Lev Nikolajevič Tolstoj anebo královna Viktorie. Hodinky Breguet jsou nicméně i dnes vítaným společníkem. Nepochybně i vy podlehnete jejich kouzlu.

zdroj: http://www.breguet.ch, http://www.svycary.cz/tourbillon

Autorem článku je Václav V.. Článek najdete v kategorii šperky a hodinky.

Staň se našim fanouškem na Facebooku - facebook.com/MilujemeModu